۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - انتقام گیرنده كربلا

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 شهریور 1390
آن ایستاده مرد ، آن كوكب دری ( ستاره‌ی درخشان ) امام زمان علیه السلام است . همو كه خداوند در سفر معراج به پیامبر صلی الله علیه و آله چنین معرفیش می‌كند :

 « ...او خونخواه برخاسته ازعترت توست ، قسم به عزت و شوكتم كه اوست حجتی  كه اطاعتش واجب است ، و اوست انتقام گیرنده از دشمنانم .» (1)

اینگونه بی‌خود نیست كه وقتی اصحاب امام عصر علیه السلام به دور ایشان حلقه می‌زنند ، وقتی به زین اسب ایشان تبرك می‌جویند و چون كنیزان از ارباب خود فرمان می‌برند ، وقتی در محضر جانبازی می‌كنند و به هر كار او بخواهد دست میزنند ، وقتی دل‌های خاشع و روشنشان از خداوند شهادت می‌طلبد ، شعارشان این باشد : (2)
« یا لثارات الحسین » !

ثاراث جمع ثار به معنای خون است . تركیب « یا لثارات » در مصیبت‌ها به كار می رود كه انسان از شدت آنها ، ندبه و زاری و فریاد می‌كند . پس منظور از عبارت « یا لثارات الحسین » ندبه كردن برای خونخواهی آن بزرگوار است .

یكی از القاب امام حسین علیه السلام و پدر بزرگوارشان حضرت امیر علیه السلام ، ثارالله است . همانگونه كه در زیارت عاشورا می‌خوانیم :

السلام علیك یا ثارالله و ابن ثاره (3)

سلام بر تو ای خون خدا و فرزند خون خدا !

در تعبیر ثارالله، كلمه‌ی « ثار » به «الله » اضافه شده و این تركیب اضافه‌ی تشریفی است از آنجا كه خون سیدالشهداء علیه السلام شرافت بسیاری نزد پروردگار دارد و خدای متعال - به وسیله‌ی امام عصر علیه السلام - خونخواه اوست ،‌لذا آن را به خود منسوب كرده است خون امام حسین علیه السلام از شریف‌ترین خون‌هایی است كه در عالم به زمین ریخته شده و هنوز تقاص آن گرفته نشده است .

امام زمان علیه السلام هنگام ظهور به كمك یاران خود انتقام ایشان را از دشمنان اهل بیت علیهم السلام می‌گیرند . ایشان و انصارشان با شعار خونخواهی امام حسین علیه السلام بر می‌خیزند و این شعار ، همه‌ی اهداف و خواسته‌های آنها را یكجا بیان می‌كند . ثائر كسی است كه تا خونبهای خود را نگیرد ، آرام و قرار ندارد . امام عصر علیه السلام خونخواه نینواست و نهایت آرزوی هر مومنی خونخواهی حضرت سیدالشهداء در ركاب ایشان است چنانكه در زیارت عاشورا می‌خوانیم :

 فأسئل الله ... أن یزرقنی طلب ثارك مع أمام منصور من أهل بیت محمد صلی الله علیه و آله (4)

از خدا می طلبم ، خونخواهی تو را همراه امام پیروز اهل بیت پیامبر .


 موتور


آن « طرید » كه فرو نهاده مانده چه خون دلی می‌خورد ! آن « شرید » كه دور از دسترس افتاده چه رنجی می‌كشد ! در حدیثی امام عصر علیه السلام را به وصف « الموتور بأبیه » (5) معرفی كرده‌اند موتور یعنی كسی كه مورد قتل و غارت قرارگرفته و «الموتور بأبیه » یعنی كسی كه به خاطر جنایت در حق پدرش، مظلوم واقع شده و هنوز به خونخواهی او برنخاسته . این داغدار پدر چه مظلومیتی را تحمل می‌‌كند و چقدر باید به انتظار اجازه باشد تا به خونخواهی و انتقام برخیزد ؟!

 یكی از شباهتهای امام عصر علیه السلام به پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله را در روایات چنین بیان داشته‌اند :

 « قیام ، شمشیر كشیدن و كشتار دشمنان خدا و رسولش ، و زورگویان و طاغوت‌ها. او با شمشیر و ] ایجاد[ ترس ] در دل دشمنان[ یاری میشود و هیچ پرچمی برابر او تاب ] ایستادگی [ نمی‌آورد .» (6)

 این زخم پنهان روزی سر وا می‌كند و این فریاد خفته در گلو روزی عالمگیر می شود و زمین و زمان شنوای این داد از سر درد خواهند شد:

 ألا یا أهل العالم إن جدی الحسین قتلوه مظلوماً (7)

ای عالمیان ! جدم حسین را مظلومانه شهید نمودند .


عزاداران سیدالشهداء علیه السلام ، ملائك یاور امام عصر علیه السلام


السلام علیك و علی ملائكه المضاجعین (8)

یاران امام عصر علیه السلام در راه خونخواهی نیای بی‌یاورش ، نه تنها انسان‌ها ، كه فراوانی از فرشتگان الهی هستند .

 « فرشتگانی كه با نوح علیه السلام در كشتی بودند ، فرشتگانی كه ابراهیم علیه السلام را هنگام انداخته شدن در آتش همراهی می كردند ، فرشتگانی كه با موسی علیه السلام بودند هنگام شكافتن دریا برای بنی اسرائیل . چهارهزار فرشته‌ی نشاندار همراه با پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله و هزار ملكی كه پی در پی بر ایشان فرود می‌آمدند و سیصد و سیزده فرشته‌ای كه در بدر بودند ، چهار هزار ملكی كه برای پیكار در ركاب حسین بن علی علیه السلام فرود آمدند و به آنها اجازه‌ی جنگ داده نشد.اینان پریشان و غبارآلود و گریان در كنار قبر آن حضرت هستند تا روز قیامت .... همه‌ی اینها در روز زمین انتظار قیام قائم علیه السلام را میكشند تا هنگامه‌ی ظهورش فرا رسد» . (9)

این فرشتگان نیز میان حسین علیه السلام و مهدی علیه السلام در سعی‌اند ، از سویی بر داغ حسین علیه السلام می‌گدازند و از طرفی در ركاب مهدی علیه السلام به انتقام جویی اباعبدالله علیه السلام اقدام می‌كنند .
(1)    مکیال المکارم ، ج 1 ، ص 130.

(2)    مکیال المکارم ، ج 1 ، ص 131.

(3)    زیارت عاشورا ، مفاتیح الجنان.

(4)    زیارت عاشورا ، مفاتیح الجنان.

(5)    کمال الدین ، ج 2 ، ص 361.

(6)    مکیال المکارم ، ج 1 ، ص 141.

(7)    الزام الناصب ، ص 282.

(8)    بحارالانوار ، ج 101 ، ص 317.

(9)    مکیال المکارم ، ج 1 ، 138.طبقه بندی: مهدویت، 
برچسب ها: انتقام گیرنده كربلا، قائم، حضرت مهدی، عرفان، تصویر، موعود، ولی عصر، مهدوی، ولایت، امام زمان، مهدی، رهبری، ظهور، ولی امر، مهدویت، امامت، انتظار، عصر ظهور، حدیث، روایت، ائمه، اهل بیت،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic