۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - اقامتگاه حضرت مهدی و مركز ظهور و سكونتش

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 شهریور 1390

امام قائم (ع) اكنون كجاست؟ آیا همسر و فرزند دارد؟ هنگام ظهور از كجا ظهور می كند؟ و در كجا قیام می نماید؟ كی و در چه روز؟ و مركز حكومتش كجاست؟
برای پاسخ به این پرسشها ، ناگریز باید از روایات و گفتار پیامبر (ع) و امامان (ع) استفاده كرد مطابق بعضی از روایات ، آن حضرت همه ساله در مراسم حج شركت می نماید .
همچنین هرجا كه بخواهد ، به خصوص در كنار قبر امامان (ع) و مكانهای شریف ، خواهد رفت.
او بر اساس برنامه های اسلام ، دارای همسر و فرزند خواهد بود ، چنانكه در بعضی از دعاها به اهل بیت (ع) آن حضرت اشاره شده است .
و در مورد اقامتگاه او چندین مكان در روایات ذكر شده مانند : مدینه ، دشت حجاز ، كوه رضوی ، كرعه (قریه ای در یمن) و سرزمینهای دوردست . از جمله روایت شده : ‹‹حضرت مهدی (ع) و فرزندانش در جزیره های بسیار بزرگ و پهناور در دریا زندگی می كنند .
مطابق روایت ‹‹علی بن فاضل مازندرانی›› كه در نجف اشرف سكونت داشته ، حضرت مهدی (ع) و یاران و فرزندانش در جزیره خضراء است .
داستان علی بن فاضل مازندرانی ، به طور مشروح در كتاب اثباه الهداه ، ج7 ص371 آمده است ، كه فشرده آن بعداً خاطرنشان می شود .
در مورد جزیره خضراء ، بحث و گفتگو بسیار است ، بعضی از دانشمندان از قراین و ویژگیها ، حدس زده اند كه جزیره خضراء ، همان ‹‹مثلث برمودا›› است كه از عجیب ترین و مرموزترین مكانهای روی زمین است و در دل غربی ترین اقیانوس اطلس قرار دارد .
از عجائب مثلث برمودا اینكه : هر هواپیما یا كشتی به حدود آن برود ، به طور اسرار آمیزی ناپدید می گردد ، و جالب اینكه آبهای آن سفید است ، و هر روز خبر غرق شدن تعداد تازه ای از كشتیهای اقیانوس پیما در آبهای سفید مثلث برمودا ، به گوش رسیده و می رسد .

از دعاهای حضرت مهدی (ع) این است :
اللهم احجبنی عن عیون اعدائی، و اجمع بینی بین اولیائی :
‹‹خدایا مرا از دید دشمنانم پوشیده بدار ، و بین من و دوستانم ، در یكجا جمع كن.››
به مقتضای استجابت این دعا ، اقامتگاه آن حضرت از دیدگاه و دسترس دشمنان ، محفوظ خواهد ماند ، و ممكن است همین مطلب تأییدی باشد كه اقامتگاه اصلی آن حضرت در مثلث برمودا است . به هر حال این یوسف گم گشته ، روزی به كنعان بر می گردد ، و چشم یعقوب را بینا و روشن می كند به گفته حافظ :
یوسف گم گشته باز آید به كنعان غم مخور كلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نگشت دائماً یكسان نماند حال دوران ، غم مخور
حال ما در فرغت جانان و ابرام رقیب جمله می داند خدای حال گردان غم مخور
حضرت مهدی (ع) هنگام ظهور ، در مكه ظهور می كند ، و بر كعبه تكیه نموده خطبه می خواند ، 313 نفر از یاران مخصوصش ، در همانجا به آن حضرت می پیوندند .
مطابق بعضی از روایات ، آن روز ، روز جمعه است ، و در روز شنبه روز عاشورا از مردم بیعت می گیرد . امام جواد (ع) فرمود :
كانی بالقائم یوم عاشوراء ، یوم السبت، قائماً بین الركن و المقام بین یدیه جبرئیل ینادی : البیعه الله:
‹‹گویا قائم (ع) را در روز عاشورا ، روز شنبه می نگرم كه بین جحرالاسود و مقام ابراهیم ایستاده ، و پیش روی او جبرئیل فریاد می زند : بیعت مخصوص خدا است.›› یعنی با امام مهدی (ع) بیعت كنید ، كه بیعت با او بیعت با خدا است.
و امام صادق (ع) فرمود : ‹‹نخستین كسی كه با قائم (ع) بیعت می كند ، جبرئیل است.››
سپس 313 نفر اصحاب مخصوص ، فرا می رسند و بیعت می كنند ، حضرت مهدی (ع) در مكه می ماند تا یارانش به ده هزار نفر می رسند ، آنگاه از آنجا به سوی مدینه حركت می نماید . و سپس از مدینه به سوی عراق و كوفه حركت می كند و در مسیر راه ، گروههای بسیار ، به سپاه آن حضرت می پیوندند ، سرانجام آن حضرت وارد كوفه می شود و آنجا را مركز حكومت جهانی خود قرار می دهد .
امام باقر (ع) در ضمن گفتاری فرمود : ‹‹سپس مهدی آل محمد (ع) به كوفه باز می گردد ، و 313 نفر اصحاب خاص خود را به سوی تمام نقاط جهان می فرستد (كه هر كدام حاكم یكی از بخشهای جهان خواهند شد) حضرت مهدی (ع) دستی روی شانه ها و سینه های آن 313 نفر می كشد ، پس از این لطف و عنایت ، آن 313 نفر آن چنان در سطح عالی از مقام و كمال قرار می گیرند ، كه در شناخت احكام و امور و قضایا هرگز درمانده نخواهند شد.›› (الامام المهدی من المهدالی الظهور،ص543)طبقه بندی: مهدویت، 
برچسب ها: اقامتگاه حضرت مهدی و مركز ظهور و سكونتش، قائم، ادعیه، آخرالزمان، اشعار، حضرت مهدی، دعای ندبه، تصویر، موعود، مهدویت چیست؟، ولی عصر، دعا، دعاهای امام زمان، مهدوی، ولایت، امام زمان، مهدی، رهبری، ظهور، ولی امر، مهدویت، امامت، انتظار، عصر ظهور، حدیث، روایت، ائمه، اهل بیت،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic