۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - ماجرای سرداب امام زمان چیست ؟

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 شهریور 1390

سرداب به معنی زیرزمین است ، كه در زیرِ زمین ساخته می شود ، تا در شدت گرمای تابستان ، به آن پناه برند ، اكثر خانه های مناطق گرمسیری عراق ، از قدیم و ندیم دارای سرداب می باشد ، تا در تابستان مورد استفاده قرار گیرد ، خانه امام حسن عسكری (ع) در شهر سامرا نیز دارای سرداب بود ، مدتی امام هادی (ع) و امام حسن عسكری (ع) در این سرداب زندگی كردند ، و حضرت مهدی (ع) نیز در این سرداب زندگی نموده است ، بنابراین ، این سرداب به خاطر زندگی این بزرگواران ، مبارك و پر میمنت شده است .


عصر معتضد عباسی (شانزدهمین خلیفه عباسی) بود ، او در بغداد می زیست ، او سپاهی را به سامرا برای دستگیری حضرت مهدی (ع) فرستاد ، یكی از مأموران برجسته او به نام ‹‹رشیق›› می گوید : وقتی كه سپاه معتضد وارد سامرا شدند ، از آنجا به طرف آن سرداب كه حضرت مهدی (ع) در آنجا بود ، هجوم آوردند ، پشت در سرداب صدای تلاوت قرآن را از حضرت مهدی (ع) كه در سرداب بود شنیدند ، لشگر در پشت در سرداب اجتماع نمودند ، تا امام صعود نكند و بیرون نرود ، فرمانده لشگر در پیشاپیش لشگر ایستاده بود ، تا همه افراد لشگر برسند .
ناگاه حضرت مهدی (ع) از راهی كه به در سرداب منتهی می شد آمد ، و از پیش روی لشگر عبور كرد و رفت و غایب شد .
در این هنگام فرمانده لشگر ، خطاب به سپاه گفت : ‹‹وارد سرداب شوید و مهدی (ع) را دستگیر كنید.››
سپاهیان گفتند : مگر ندیدی كه مهدی (ع) از روبروی تو عبور كرد .
فرمانده گفت : من او را ندیدم ، شما كه دیدید چرا به او حمله نكردید ؟
سپاهیان گفتند : ما گمان كردیم كه تو او را دیدی ، چون فرمانی ندادی ما نیز حركتی از خود نشان ندادیم . (بحارالانوار ج52 ، ص52 و 53) .
به این ترتیب حضرت مهدی (ع) با قدرت اعجاز ، از گزند سپاه خونخوار معتضد نجات یافت و غایب گردید . این سرداب مبارك ، از آن زمان تاكنون- در كنار مرقد مطهر امام هادی (ع) و امام حسن (ع) باقی مانده است ، و شیعیان كنار آن سرداب می روند و به خاطر آنكه در آن سرداب ، سه امام (امام هادی (ع) و امام حسن عسكری (ع) و حضرت مهدی (ع) مدتی زندگی نموده اند ، تبرك می جویند ، زیرا آن سرداب خانه ای است كه خداوند آن را شایسته احترام و اكرام نموده است .

این بود اصل ماجرای سرداب ، از دیدگاه شیعیان.
ولی با كمال تأسف ، بعضی از نویسندگان و گویندگان بی انصاف اهل تسنن و دیگران این موضوع كاملاً معمول و طبیعی را به باد مسخره گرفته ، و با دروغ پردازی خود ، به شیعیان نسبت می دهند كه آنها معتقدند : حضرت مهدی (ع) در میان سرداب غایب شده ، و یا در آنجا سكونت دارد ، و كنار سرداب می آیند و می نشینند و منتظر می مانند تا آن حضرت از سرداب خارج گردد و ...
این دروغ پردازان با چنین نسبتهای ناروایی ، شیعه و عقاید شیعه را به باد مسخره می گیرند ، با اینكه هرگز شیعه چنین عقیده ای ندارد و چنین كاری نمی كند ، بلكه به آن سرداب به خاطر آنكه مدتی سه امام در آن سكونت داشته ، احترام می گذارند ، و تبرك می جویند . نه اینكه معتقد باشند امام مهدی (ع) در آنجا مخفی شده و از آنجا ظهور می كند .
بهتر این است كه از دروغ پردازی و دهان كجی یاوه سرایان سخن نگوییم ، كه قابلیت سخن گفتن را ندارند ، بلكه مسأله را با لعنت خدا بر دروغگویان ، و تهمت زننده های یاوه گو و گستاخ به پایان بریم .طبقه بندی: مهدویت، 
برچسب ها: ماجرای سرداب امام زمان چیست ؟، قائم، حضرت مهدی، موعود، مهدویت چیست؟، مهدوی، ولایت، امام زمان، مهدی، ظهور، ولی امر، مهدویت، انتظار، عصر ظهور،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic