۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - دلایل ناباروری در مردان

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 9 اسفند 1390

بیماری هایی كه بر قابلیت باروری مرد اثر می گذارند.حدود40 درصد نازایی ها از ناحیه مرد است، با این وجود همچنان بیشترین تاكید در بررسی علل ناباروری روی زن ها است. برای پی بردن به علت نازایی هر دو شما باید از نظر وجود عوامل احتمالی نازایی مورد بررسی قرار گیرد.
الف) اسپرم غیر طبیعی
همه مردها اسپرم غیر طبیعی دارند كه تا درصد آن ها قابل قبول است. اسپرم غیر طبیعی ممكن است دو سر داشته باشد یا اصلا دم نداشته باشد.

اگر اسپرم های غیر طبیعی در منی مرد خیلی بالا باشد می تواند اثر منفی روی باروری داشته باشد. برخی از متخصصین عقیده دارند كه اسپرم های غیر طبیعی در عبور از لوله فالوپ و نیز سوراخ كردن دیوارۀ تخمك دچار مشكل می شوند. تعداد زیاد اسپرم ها می تواند احتمال باروری را افزایش دهد و نرمال بودن آنها نیز نقش حیاتی در باروری دارد.
نتایج یك تحقیق نشان داده است كه مردان با تعدا كم اسپرم ها همچنان می توانند بارور باشند و با شرط اینكه درصد اسپرم های طبیعی در آن ها بالا باشد.
ب) واریكوسل
واریكوسل عبارت است از گشاد شدن سیاهرگ های اطراف بیضه.
این عارضه اغلب مشكلی برای باروری مردان ایجاد نمی كند اما می تواند از طریق افزایش دمای بیضه برآیند تولید اسپرم ها آسیب وارد كند. به همین دلیل بستن این ساهرگ ها (جراحی واریكوسل) در برخی مردان مبتلا، مشكل باروری را اصلاح كرده و در برخی دیگر تاثیر نداشته است. متاسفانه پزشكان نمی توانند پیش بینی كننده كه درمان واریكوسل در چه كسانی مفید است و در چه كسانی تاثیری ندارد.
ج) انسداد ها
انسداد (گرفتگی) در بخشی از دستگاه تناسلی مردان، می تواند از طریق بستن مسیر خروج اسپرم و جلوگیری از انزال (خارج شدن منی از مرد) روی باروری مرد اثر منفی بگذارد. این انسدادها می توانند در اثر ضایعات ناشی از عفونت هایی مثل مایكوپلاسما یا اوریاپلاسما و نیز جراحی های قبلی ایجاد شوند. یك ضایعه شدید ناشی از لگد زدن محكم به كشاله ران در برخی ورزش ها، حتی می تواند تولید اسپرم را در بیضه ها متوقف كند.
د) بیضۀ نزول نكرده
این عارضه عبارت است از عدم نزول بیضه از داخل حفرۀ شكم به داخل كیسۀ بیضه در طی تكامل جنین در رحم مادر. در اطفال مبتلا به این بیماری از روش جراحی برای وارد كردن بیضه به داخل كیسۀ بیضه استفاده می شود. در صورت تشخیص دیر هنگام و در نتیجه عمل جراحی دیر هنگام، این مشكل می تواند اثر منفی بر باروری مرد داشته باشد.
ر) بیماری های دیگر
دیابت شیرین و دیگر اختلالات غدد درون ریز بیماری های غده تیرویید و دیابت بی مزه می تواند در كنترل هورمونی تولید اسپرم مداخله كنند. عفونت های پروستات و اپی دیدیم (ساختمان لوله ای شكلی كه روی نوك هر بیضه ، در قسمت بالای آن قرار گرفته است) می توانند باعث مداخله در تولید اسپرم یا انسداد مجرای خروج آن شوند. عفونت های دیگر مثل اركیت (ورم بیضه) ناشی از اوریون، می توانند باعث ناباوری همیشگی شوند.منبع : پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده
برچسب ها: دلایل ناباروری در مردان، ناباروری در مردان، ناباروری،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات