۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - تبادل محبت

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 27 بهمن 1390
هر كسی به شخصیت خویش علاقه‌مند است. خودش را دوست دارد. دلش می‌خواهد دیگران به شخصیت او احترام بگذارند. هر كس شخصیت او را محترم بشمارد ، محبوبش واقع می‌شود. از توهین كنندگان متنفر است.
بزرگداشت همسرشما را كوچك نمی‌كند ، لیكن به او نیرو و توانایی می‌بخشد و برای كوشش و فعالیت آماده‌اش می‌گرداند.
خانم محترم !

حب ذات و علاقه به احترام یك امر غریزی است ، لیكن همه كس حاضر نیست احساس درونی شوهر شما را اشباع كند و به وی احترام بگذارد. در خارج منزل باافراد گوناگون و بی‌ادب برخورد می‌كند و بسا اوقات مورد توهین قرار می‌گیرد. و به شخصیتش لطمه وارد می‌شود. از شما كه یار و غمخوارش هستید انتظار دارد اقلا در خانه احترامش كنید .بزرگداشت او شما را كوچك نمی‌كند ، لیكن به او نیرو و توانایی می‌بخشد و برای كوشش و فعالیت آماده‌اش می‌گرداند.
خانم گرامی!
به شوهرت سلام كن. همیشه با لفظ شایسته ، او را مخاطب قرار بده. موقع سخن كلامش را قطع نكن. به او احترام كن. با ادب حرف بزن. بر سرش داد نزن.
اگر با هم به مجلسی می‌روید او را مقدم بدار. او را با اسم صدا نزن. در حضور دیگران از او تجلیل و تعریف كن. به فرزندانت سفارش كن به پدرشان احترام بگذارند. اگر بی‌ادبی كردند توبیخشان كن. در حضور مهمان‌ها نیز احترامش بگذار و به اندازه آن ها بلكه زیادتر از او پذیرایی كن. مبادا در مجلس مهمانی وجود شوهرت را نادیده بگیری و تمام توجهت به مهمان‌ها معطوف باشد.
وقتی درب منزل را می‌زند سعی كن خودت درب را باز نموده با لب خندان و چهره‌ی باز به استقبالش بروی. آیا میدانی همین عمل كوچك چه اثر نیكویی در روح شوهرت خواهد گذاشت!!
بزرگداشت او شما را كوچك نمی‌كند ، لیكن به او نیرو و توانایی می‌بخشد و برای كوشش و فعالیت آماده‌اش می‌گرداند.
شاید در خارج منزل با ده‌ها مشكل مواجه بوده و با روح پژمرده وارد منزل شود. استقبال كردن شما با لب خندان روح تازه‌ای در كالبد خسته او دمیده و دلش را آرامش می‌دهد.
در حضور مهمان‌ها نیز احترامش بگذار و به اندازه آن ها بلكه زیادتر از او پذیرایی كن.
ممكن است خانم‌ها از این سخن تعجب نموده بگویند: چه پیشنهاد عجیبی! زن به استقبال شوهر برود و خوش آمد بگوید! شخص بیگانه و غریبی كه نیست تا احتیاج به استقبال و خوش آمد داشته باشد!
البته این طرز تفكر از تربیت غلط ماست، كی گفته كه برای دوستان و خویشان لازم نیست ادب و احترام را رعایت كنیم. مهمانی كه به منزل شما وارد می‌شود از او استقبال می‌كنید ، خوش آمد می‌گویید ، احترام می‌كنید ، پذیرایی می‌نمایید و این عمل را یك رفتار عقلایی و یكی از آداب و رسوم زندگی می‌شمارید.
از شما انصاف می‌خواهم ، مردی كه از صبح تا شب برای تامین زندگی و رفاه و آسایش شما تلاش می‌كند و در این راه با صدها مشكل روبرو شده، آنگاه حاصل دسترنج خویش را در طبق اخلاص نهاده ، درب خانه را می‌كوبد كه در اختیار شما بگذارد ، آیا ارزش آن را ندارد كه برای خوشنودی و احترام او تا درب خانه قدم رنجه فرمایید و با لب خندان یك خوش آمد گفته دلش را شاد گردانید؟
نگویید: چون با هم مانوس هستیم انتظار احترام ندارد ، بلكه از شما بیشتر از دیگران انتظار احترام دارد. اگر احترام نكردید و سكوت كرد دلیل آن نیست كه توقع ندارد ، بلكه برای رعایت شما از خواسته درونی خویش صرف نظر نموده است.
خانم محترم!
اگر به شوهرت احترام نمودی او هم در مقابل به شما احترام خواهد گذاشت. رشته محبت در میان تان استوارتر و پیمان زناشویی بادوام‌تر خواهد شد. به خانه و زندگی و كسب و كار دلگرم می‌شود و نتیجه‌اش عاید شما می‌گردد.

منبع: برگرفته از كتاب " آیین همسرداری "- نویسنده: آیت‌الله ابراهیم امینی
 طبقه بندی: مسائل جنسی و زناشویی، 
برچسب ها: زناشویی، زندگی زناشویی، تبادل محبت،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic