۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - آداب راه رفتن و فرود آمدن

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 1 بهمن 1390

آداب راه رفتن و فرود آمدن  
در احادیث معتبره از حضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) منقول است كه : چون از پیاده رفتن مانده شوید استعانت جوئید بتند راه رفتن كه واماندگى را بر طرف میكند.
درحدیث دگیر فرمود كه كمر را محكم ببندید و بر روى شكم ببندید تا آنكه پیاده رفتن بر شما آسان شود.
درحدیث معتبر ازحضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) منقول است كه : بر شما باد براه رفتن در شب كه زمین در شب پیچیده میشود.
از حضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه : زمین در آخر شب پیچیده میشود و فرمود كه چون حضرت امیر المؤ منین ((علیه السلام )) سفر میكردند در آخر شب حركت میكردند.
از حضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم منقول است كه چون در شب فرود آئید بر سر راه فرود میائید ودر شكم رودخانه ها فرود میائید كه محل درندگان وماران است.
درحدیث معتبر از حضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه : در میان رودخانه فرود میائید كه مبادا سیلابى بیاید و بشما ضرر برساند.
درحدیث معبر از حضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) منقول است كه : حقتعالى مدارا كردان را دوست میدارد و یارى میكند بر آن پس چون بر حیوانات لاغر سوار باشید در منزلها فرود آئید پس اگر زمین خشك باشد و گناه نداشته باشد تند بروید و اگر پرگیاه باشد منزل بمنزل فرود آئید.
از حضرت امام محمد باقر((علیه السلام )) منقول است كه : اگر در زمین پر آب و علف روید بتاءنى و مدارا بروید و ازحضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) منقول است كه : چون راه را غلط كنید بجانب راست میل كنید.
ازحضرت امیر المؤ منین ((علیه السلام )) منقول است كه : هركه در سفر راه گم كند فریاد كند كه یا صالح اغثنى بدرستى كه از بردران مؤ من شما از جنیان شخصى هست كه صالح نام دارد و از براى خدا در شهرها میگردد و چون صداى شما را میشنود چواب میگوید و راه نمائى میكند.
درحدیث معبر ازحضرت امام محمد باقر ((علیه السلام )) منقول است كه : چون را را گم كنى فریاد كن یاصالح ارشدونا الى الطریق رحمكم الله راوى درحدیث گفت كه ما در سفرى را گم كردیم شخصى را گفتیم كه از مادور شد و فریاد كرد باین نحو كه مذكور شد پس بر گشت و گفت صداى آهسته شنید گفت را از جانب راست است اندك مسافتى كه رفتیم را را یافتیم . و از عمر بن یزید كه از ثقات اصحاب ائمه است روایت كرده است كه گفت ما در یكسالى در سفر مكه معظمه راه را گم كردیم پس سه روز ماندیم و راه را طلبیدیم نیافتیم پس چون روز سیم شد آب برداشته بودیم آخر شد پس چامه هاى احرام را پوشیدیم بعنوان كفن و حنوط كردیم ، در آنحال شخصى از رفیقان ما بر خاست و فریاد كرد یاصالح یا اباالحسین پس كسى از دور جواب گفت پرسیدم كسیتى خدا تورا رحمت كند گفت من از آن گروهم از جن كه بحضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) ایمان آوردند و كسى بغیر از من از آنها نمانده است و كارمن این است كه گم شده را براه برسانم ما همه جا از پى صداى او رفتیم تا براه رسیدیم .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: آداب راه رفتن و فرود آمدن،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic