۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - سفرهاى نیك و بد و ایام و ساعات نیك و بد از براى سفر

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 27 دی 1390

سفرهاى نیك و بد 
و 
ایام و ساعات نیك و بد از براى سفر 
از حضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه در حكمت آل داود نوشته است كه نباید كسى سفر كند مگر از براى سه چیز سفریكه توشه آخرت در آن حاصل شود یا سفرى كه باعث مرمت امور معاش گردد یا سفرى كه از براى سیرو لذتى باشد كه حرام نباشد.
درحدیث دیگرفرمود كه سفركنید تا بدنهاى شما صحیح شود و جهاد كنید تا غنیمت دنیا و اخرت بیابید و حج كنید تا مال دار و بى نیازشوید.
درحدیث دیگر فرمود كه سفر قطعه ایست ازعداب چون كار شمادرسفر ساخته شود زود باهل خود برگردید.
درحدیث صحیح منقول است كه محمد بن مسلم از حضرت صادق ((علیه السلام )) پرسید كه بزمینى میروم كه درآنجا بغیر از برف و یخ چیزى نیست فرمود كه چون مضطر است تیمم كند و دیگر بهمچنین زمینى نرود كه دینش در آنجا هلاك شود.
در حدیث صحیح منقول است كه شخصى بخدمت حضرت امام موسى آمد و گفت میخواهم بسفر روم براى من دعا كنید فرمود كه در چه روزى میروى ؟ گفت در روز دوشنبه از براى بركت آنروز زیرا كه حضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) در روز دوشنبه متولد شده است حضرت فرمود كه دروغ میگویند حضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) در روز جمعه متولد شدند و هیچ روز شوم تر از روز دوشنبه نیست حضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) در آن روز وفات كرد و وحى آسمان ازما منقطع شد و در آن روز حق مارا از ما غصب كردند میخواهى خبر دهم تراودلالت كنم بروز سهل آسانى كه خدا در آن روز نرم كرد آهن را از براى حضرت داود گفت بلى فرمودكه آن روز سه شنبه است .
درحدیث معتبر ازحضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه هركه اراده سفرى داشته باشد باید كه در روز شنبه سفر كند كه اگر سنگى از كوهى بگردد در روز شنبه البته آنرا خدایتعالى بجاى خود برگردانید وهركه كارها براو دشوار شود و در روز سه شنبه طلب كند كه آن روزیست كه آهن براى حضرت داود ((علیه السلام )) نرم شده است .
درحدیث معتبر منقول است كه حضرت رسول خدا در روز پنجشنبه به سفر میرفتند و میفرمودند كه روز پنجشنبه را خدا ورسول و ملائكه دوست میدارند.
درحدیث صحیح از حضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه مكروه است سفر كردن وسعى در حوائج كردن در بامداد روز جمعه از براى آنكه مبادا از نماز بازماند اما بعد از نماز از براى تبرك خوبست .
درحدیث دیگر فرمود كه باكى نیست سفر كردن در شب جمعه .
از حضرت امام رضا ((علیه السلام )) منقول است كه هركه در چهارشنبه آخرماه سفركند بر رد آن جماعتى كه بفال بد میدادند از هر بلائى نگاه داشته شود و حاجتش را خدا برآورد و در بعضى از روایات وارد شده است كه سفر مكن در روز سیم ماه بیست و چهارم و روز بیست و پنجم و روز بیست و ششم .
در روایت دیگر منقول است كه هشتم ماه و بیست وسیم ماه براى سفر خوب نیست و اگر روز هاى ماه با روزهاى هفته معارض شود رعایت روزهاى هفته كردن اولى تر است زیرا كه احادیث معتبر در ایام هفته بیشتر است .
در روایت معتبر منقول است كه هركه سفركند یازن بخواهد ماه در عقرب باشد عاقبت نیكو نیست .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: سفرهاى نیك و بد و ایام و ساعات نیك و بد از براى سفر،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic