۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - فضیلت زراعت كردن ودرخت كاشتن

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 دی 1390

فضیلت زراعت كردن ودرخت كاشتن  
از على بن ابى حمزه منقول است كه حضرت امام موسى را دیدم كه در زمین خودكار میكرد و پاهاى آنحضرت در عرق فرو رفته بود گفتم فداى تو شوم خدمت كاران بكجا رفته انه كه شما خود این كار میكنید فرمود كه بابیل در زمین كار كرده است كسیكه بتر از من و پدر من بوده است پس فرمود كه حضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) و حضرت امیر المؤ منین ((علیه السلام )) و تمام پدران من بدست خود در زمین كار كرده اند، و این كار پیغمبران و اوصیاى ایشان و صالحان است .
درحدیث معتبر ازحضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه حق تعالى براى پیغمبرانیش شخم و زراعت كردن را اختیار كرده است تا از آمدن باران كراهت نداشته باشد.
درحدیث دیگر فرمود كه حقتعالى روزى پیغمبران را در زراعت و شیر پستان حیوانات قرارداده است تا قطره باران آسمان كراهت نداشته باشند.
درحدیث دیگر فرمود كه زراعت كنید و درخت بنشانید والله كه مردم كارى از این حلال ترو پاكیزه تر نمیكنند و الله كه زراعت خواهید كرد و درخت خواهید كشت بعد از بیرون آمدن دجال هم .
در حدیث معتبر از حضرت امام زین العابدین ((علیه السلام )) منقول است كه بهترین اعمال زراعت است كه از آن نیكوكار و بد كردار میخورد اما نیكوكار آنچه میخورد او را لعنت میكند و حیوانات و مرغان نیز از آن میخورند.
ازحضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه كه كیمیاى بزرگ زراعت كردن است و در حدیث دیگر فرمود كه زراعت كنندگان گنجهاى مردمند میكارند و روزى نیكوى پاكیزه خدا كرامت میفرماید و ایشان در قیامت جایگاهشان از سایر مردم نیكوتر است و منزلت ایشان ازدیگران نزدیكتر است و ایشان را در آنروز مبارك مینامند.
درحدیث دیگر منقول است كه آنحضرت بر جماعتى گذشتند كه شخم میكردند فرمود كه زراعت كنید كه حقتعالى بباد میرویاند زراعت را چنانچه بباران میرویاند.
دراحادیث معتبره منقول است كه حضرت امیر المؤ منین ((علیه السلام )) بابیل در زمین كار میكردند و مزرعه ها آبادان مى كردند و حضرت رسول خدا هسته خرما را با آب دهان مبارك خود تر میكردند و بزمین فرو میبردند و در ساعت سبز میشد و حضرت امیر المؤ منین ((علیه السلام )) هزار غلام از كدّ ید خود خریدند و آزاد كردند.
درحدیث موثق منقول است كه شخصى رسید به حضرت امیر المؤ منین ((علیه السلام )) دید كه زیاده از سى من شاه هسته خرما بار كرده اند و میبرند پرسید كه اینها چیست ؟ فرمود كه هزار درخت خرما است انشاء الله پس آنها را در باغستان خود كشتند یكى از آنها خطا نشد.
درحدیث معتبر از ابى عمرو منقول است كه گفت دیدم حضرت صادق ((علیه السلام )) راكه جامه گنده پوشیده بودند و بیلى در دست داشتند و در باغ خود كار میكردند و عرق از پشت مباركش مى ریخت گفتم فداى تو شوم بده من كار كنم فرمود كه دوست میدارم كه آدمى آزار بكشد از آفتاب براى طلب معیشت .
درحدیث معتبر دیگر از آنحضرت منقول است كه شش خصلت است كه مؤ من بآنها منتفع میشود یعد از مردن فرزند صالحى كه براى او استغفار كند و مصحفى كه از او بماند و تلاوت كنند وچاهى كه بكند و درختى كه بكارد و تصدق آبیكه جارى كند و سنت نیكى كه در میان مردم بگذارد كه بعد از او مردم بآن عمل كنند.
درحدیث حسن از آنحضرت منقول است كه هیچ چیز را آدمى بعد از مرگ خود نمیگذارد كه بر او دشوارتر باشد از زر، راوى گفت كه چه كند؟ فرمود كه باغ و خانه بخرد.
درحدیث دیگر فرمود كه در توریة نوشته است كه هركه زمین یا آب بفروشد و بعوض آن زمین و آب دیگر نخرد قیمتش باطل شود و منتفع نشود از آن .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: فضیلت زراعت كردن ودرخت كاشتن،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic