۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - سوار شدن اسب و استر والاغ و انواع هریك

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 دی 1390

سوار شدن اسب و استر والاغ و انواع هریك  
ازحضرت رسول ((صلّى اللّه علیه وآله وسلم )) منقول است كه از سعادت آدمى است كه چهارپاى رهوارى داشته باشد.
ازحضرت صادق ((علیه السّلام )) منقول است كه چهار پا نگاهدارید كه زینت شماست و كارهاى شما بآن ساخته میشود وروزیش بر خداست .
از حضرت امام محمد باقر ((علیه السّلام )) منقول است كه از بدى زندگانى است چهارپاى بد نگاه داشتن .
از حضرت صادق ((علیه السّلام )) فرمود كه هركه چهارپائى بخرد سواریش از اوست و روزیش بر خداست .
در حدیث دگر فرمود كه از سعادت مؤ من است كه چهارپائى داشته باشد كه براى حوائج خود و كارسازى برادران مؤ من بر آن سوارشود.
در حدیث دیگر منقول است كه آنحضرت فرمود به یونس بن یعقوب كه الاغى نگاهدار كه بارت را بردارد بدرستیكه روزیش بر خداست راوى گفت كه الاغى خریدم چون سه سال شد حساب خرج خود كردم هیچ زیده نشده بود.
در روایت دیگر منقول است كه حضرت امام موسى ((علیه السّلام )) از ابن طیفور پرسیدند كه بر چه چیز سوار میشوى گفت بر الاغى فرمود كه بچند خریده ؟ گفت سیزده اشرفى حضرت فرمود این اسرافست كه الاغى بخرى باین قیمت و یابوئى نخرى گفت خرج یابو بیشتر است فرمود آن كسى كه خرج الاغ را میرساند خرج یابو را هم میرساند مگر نمى دانى كه هركه اسب نگاه دارد و انتظار خروج ما اهل بیت بكشد و دشمن ما را بخشم آورد بنگاهداشتن آن اسب حقتعالى روزیش برساند و سینه اش را گشاده گرداند و آرزوهایش را برآورد و یاور اوست بر حوائج .
در روایت دیگر منقول است كه روزى حضرت امام موسى ((علیه السّلام )) بر استرى سوار شدند شخصى از مخالفان گفت كه این چه چهار پاست كه سوار شده كه از پى دشمن نمیتوان دواند و بر روى آن جنگ نمیتوان كرد؟ حضرت فرمود كه رفعت و سرافرازى است را ندارد و مذلت الاغ را ندارد و بهترین امور وسط آنهاست .
درحدیث دیگر از آنحضرت منقول است كه هركه ببندد است پدر ومادر عربى هر روز ازنامه عمل او سه گناه محو شود و یازده حسنه نوشته شود و هراسبى ببندد كه یكى از پدر و مادرش غیر عربى باشند هر روز از نامه عمل او دوگناه محو شود و هفت حسنه براى او نوشته شود و هر كه یابوئى ببندد براى زینت خود و برآوردن كارهاى خود یا دفع دشمن خود هر روز یك گناه از نامه عملش محو شود و شش حسنه براى او نوشته شود.
در رویات معتبره اسز رسول خدا ((صلّى اللّه علیه وآله وسلم )) منقول است كه خیر و نیكى بر پیشانى اسبان بسته است تاروز قیامت .
در حدیث دیگر از حضرت امام موسى منقول است كه هركه نگاه دارد است سرخ موئى كه در پیشانیش سفید بسیار یا كمى موبوده باشد و اگر سفیدى پیشانیش تا بینى آمده باشد و چهار دست وپایش سفید باشد بهتر است نزد من پس خانه كه چنین است در آنخانه باشد فقر و پریشانى داخل آنخانه نمیشود و مادام كه آن اسب در ملك آنشخص داخل است ظلمى در خانه او داخل نمیشود.
ازحضرت امام محمد تقى ((علیه السّلام )) منقول است كه هركه از خانه خود یا خانه دیگرى بیرون آید درآید در اول روز و اسب آل پیشانى سفیدى را ببیند كه در دست وپایش هم سفیدى باشد در آنروز بغیر خوشحالى نبیند و اگر سفیدى پیشانیش تا پائین بینى آمده باشد پس ‍ نهایت خوشحالى در آنروز اورا رو دهد و اگر پى كارى رود وچنین اسبى را ببیند آن حاجتش بر آورده میشود.
در حدیث دیگر فرمود حضرت امیر المؤ منین ((علیه السّلام )) چهار اسب از یمن بهدیه آوردند براى حضرت رسول ((صلّى اللّه علیه وآله وسلم )) پرسیدند كه در میان آنها اسبى هست كه نشان سفیدى داشته باشد؟ حضرت امیر المؤ منین ((علیه السّلام )) عرضكرد بلى است آل نشان دار هست آنحضرت فرمود از براى من نگاهدارید باز فرمود كه دو كهرنشان دار هست فرمود كه از براى امام حسن و امام حسین ((علیه السّلام )) نگاه دارید پس فرمود كه چهار اسب سیاه یك رنگ هست فرمود كه آنرا بفروش و صرف عیال خود كن كه مباركى و میمنت اسب در نشانهاى سفید است و گویا در اینحدیث مراد نشان سفید دست و پاباشد.
حضرت امام موسى ((علیه السّلام )) فرمود كه درچهار پایان بودن یكرنگ كراهت دارد مگر الاغ و استر و نشانهاى سفید در استر والاغ كراهت دارد و نشان سفید كه پیشانى استر كراهت دارد و نشان سفیدیش تابینى كشیده باشد و آنهم پرخوب نیست .
از حضرت امام محمد باقر منقول است كه بهترین چهارپایان نزد من الاغ است .
از حضرت رسول خدا ((صلّى اللّه علیه وآله وسلم )) منقول است كه میمنت اسب در سرخ و سیاه پیشانى سفید است كه سه دست و پایش سفید و دست راستش سفیدى نداشته باشد وازطرخان دلال چهار پا منقول است كه حضرت صادق ((علیه السّلام )) از من طلبیدند استرسیاهى كه زیرشكم ومیان پاهایش و دهانش سفید باشد.
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: سوار شدن اسب و استر والاغ و انواع هریك،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic