۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - ازدواج هاى هوسى

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 7 دی 1390
«هوس» یکى از مهمترین، و در عین حال خطرناک ترین پایه هاى ازدواج است.

«هوس» را نباید با لذت هاى مشروع جنسى که انگیزه فطرى ازدواج است اشتباه کرد شک نیست که اکثریت قریب باتفاق جوانان در ازدواج «لذت جنسى» مى جویند و به حکم فطرت و آفرینش که چنان غریزه نیرومندى در آنها آفریده، چنان حقى را هم دارند.

اما هوس چیزى بالاتر از این است.

«هوس» یک سلسله خیالات خام و محاسبات غلط و غیر عاقلانه است که با نوسانات بى رویه و کامجویى هاى شیطنت آمیز و حیوانى آمیخته است.

تکیه گاه هوس ارزش هاى زودگذر و ناپایدار و احیاناً کودکانه یا احمقانه است.

ازدواج هایى که بر اساس هوس چیده مى شود غالباً به جدایى مى انجامد، زیرا ضامن بقاى آن گاهى چیزهایى است به ناپایدارى یک حباب روى آب، یا یک برق آسمان!

ازدواج هاى هوسى نشانه هاى فراوانى دارد:

مجلات هوسى پر است از این ازدواج هاى هوسى.

الگوى این ازدواج ها گاهى فیلم هاى سینما، و گاهى ازدواج ها و طلاق هاى خواننده ها و هنرپیشه ها مى باشد.

غافل از این که این «کاسب کارها»! براى سر و سامان دادن به کسب و کار خود، و آجر نشدن نانشان، باید هر چند روز، کار تازه اى انجام دهند که اسم آنها در زبان ها بیفتد، و به همین جهت مجبورند یک روز ازدواج و روز دیگر طلاق بگیرند، تا عکس و تفصیلات این جدایى، و آن اتّصال زینت بخش صفحات جراید بازارى گردد و موج تازه و رونق جدیدى به کسب و کارشان بیفتد.

این را نیز مى دانیم که صحنه ها و چهره هاى سینمایى جز یک مشت صحنه هاى ساختگى، و چهره هاى گریم کرده چیزى نیست، و در آن سوى چهره ها چهره هاى دیگرى وجود دارد.

امّا هوسبازان بى مطالعه همه اینها را جدى گرفته، و شالوده زندگى خود را روى این «سراب ها» و «حباب ها» مى نهند و به دنبال آن هزار گونه ناراحتى خود و ناراحت کردن دیگران، هزار گونه دربه درى خود و دربه در کردن دیگران به کفّاره این هوس هاى زودگذر فراهم مى سازند.

نمونه دیگرى از این ازدواج هاى هوسى آن است که به خاطر فلان ژست و ادا در کنار دریا، و مثلا ابراز احساس بموقع در هنگام مشاهده فلان مسابقه ورزشى و مانند آن صورت مى گیرد.

ازدواج با فوتبال!

اخیراً خبر جالب و در عین حال تأسف آورى در جراید به چشم مى خورد:

زنى از دست همسرش به دادگاه شکایت کرده که شوهرم شیفته مسابقات فوتبال است و تا سرحدّ عشق به آن مهر مىورزد، هر مسابقه در هر کجا تشکیل شود نخستین مشترى پروپا قرص آن، اوست، فرضاً این توفیق نصیب او نشود که مسابقه فوتبال را در محل تشکیل مسابقه ببیند باید به هر قیمتى هست پاى تلویزیون بنشیند و یا به صداى گوینده رادیو گوش کند.

مخصوصاً به هنگام تماشاى مسابقات روى شیشه تلویزیون همه چیز حتى شام و خواب و زن و فرزند خود را فراموش مى کند او میل دارد تمام سخن از فوتبال در میان باشد، و نه چیز دیگر.

با این که خودش پا به توپ نمى زند قسمت زیادى از پول هاى خود را روى شرط بندى فوتبال از دست مى دهد گاهى هم مقروض مى شود!

اى کاش این عاشق فوتبال با خود «فوتبال» ازدواج مى کرد نه با من.

من از این زندگى خسته شده ام و دارم خفه مى شوم.

ولى این خانم که اکنون از همسرش یک بچه دارد نمى داند که اصلا همسرش او را به خاطر فوتبال گرفته است!

چه این که خودش اعتراف مى کند به تماشاى یک مسابقه فوتبال رفته بودم، و به هنگامى که براى بازیکنان یک تیم ابراز احساسات مى کردم این جوان هم براى همان ها ابراز احساسات داشت و از همان جا با او آشنا شدم، و پایه ازدواج ما به این ترتیب ریخته شد، گویا قدر مشترک روحى آنها همین ابراز احساسات به فلان دسته بازیکنان بوده است!

مى دانید شوهر او در برابر این شکایت چه گفت؟

گفت: من این طورم که مى بینى مى خواهى بمان و تحمل کن، نمى خواهى راهت را بگیر و برو!

ازدواج هاى کاغذى!

دیگر از نمونه هاى ازدواج هاى هوسى ازدواج هایى است که از صفحات مجلات و جراید هوسى شروع مى شود.

مثلا فلان آقا در مجله در صفحه مخصوص آگهى هاى ازدواج مى خواند:

«دوشیزه اى هستم 29 ساله! قد... سانتیمتر، دور کمر... سانتى متر... دور سینه... سانتى متر، دور ران ها... سانتى متر، درآمد... تومان در ماه، علاقه مند به موسیقى و رقص و دانس و گردش و تفریح و پیک نیک! خواهان ازدواج با مردى سبزه و گندم گون که طول قامتش... سانتى متر و دور کمرش... سانتى متر و خوش تیپ و خوش آهنگ و خوش برخورد و خوش رو و خوش حرف باشد، درآمد مطرح نیست، هر چه آید خوش آید!...»

این آگهى آبدار توجه او را به خود جلب مى کند و چون هم خود را واجد شرایط مى بیند و هم طرف را، از طریق دفتر همان مجله - با حفظ حق دلالى - با او تماس مى گیرد و طرح این ازدواج میمون با وساطت همان مجله صورت مى گیرد.

ولى همین که آبها از آسیاب فرو ریخت! و کمى به خود آمدند در فکر فرو مى روند که مگر مى خواستند تیرآهن و الوار خریدارى کنند که تنها با طول و عرض و قامت و کمر و رقص و لباس قناعت کردند و صفات انسانى که ضامن اصلى وفادارى و بقاى ازدواج است همه را فراموش نمودند.

ولى چون هیچ یک از این صفات در متن عقد شرط نشده و نه جزء شرایط خارج عقد بوده و فقدان آنها لطمه اى به صحت ازدواج نمى زند ناچار با اندازه گیرى دقیق طول قامت و دور کمر و ران ها و کم و زیاد بودن - ولو به اندازه یک سانتیمتر! - دستاویز مناسبى براى جدایى پیدا مى کنند و سند این ازدواج کاغذى را از هم پاره کرده، دور مى ریزند و تا مدّت ها در زیر بار عواقب و گرفتارى ها و بدهکارى هاى آن خواهند بود.


بعضى از ازدواج ها مخلوطى است از «هوس» و «تجارت» و طبعاً جامع عیوب و بدبختى هاى هر دو است، و از آن بالاتر ازدواج هاى سیاسى است، و چه بهتر که سر بى درد خود را به درد نیاوریم و سربسته بگذاریم و بگذریم.

پیشوایان بزرگ ما بیش از هر چیز روى مزایاى روحى و فکرى و اخلاقى دو همسر تکیه کرده اند، به همین دلیل توجه به تربیت خانوادگى، اصالت، روح فداکارى، محبّت و صمیمیت پاکدامنى و نجابت، ایمان و تقوا را از هر چیز لازم تر شمرده اند.

روزى پیامبر گرامى(صلى الله علیه وآله وسلم) ما به یاران خود فرمود: «از گیاهان خوش آب و رنگى که در نقاط متعفن و آلوده مى روید بپرهیزید»!

یاران عرض کردند: منظور شما از چنین گیاهان چیست؟

فرمود: منظورم زنان خوش آب و رنگى است که در محیط هاى ناپاک و خانواده هاى آلوده پرورش یافته اند (و فاقد امتیازات اخلاقى هستند).
طبقه بندی: مشکلات جنسی جوانان، 
برچسب ها: ازدواج هاى هوسى، مشکلات جنسی جوانان،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic