۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - علائم ظهور

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 24 مهر 1390
قیام و انقلاب جهانی امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نشانه هایی دارد. دانستن این علائم، آثار مهمّی در پی خواهد داشت. از آنجا كه این نشانه‌ها نوید بخش فرج مهدی آل محمد صلی الله علیه و آله است، وقوع هر یك از آنها نور امید را در دل‌های منتظران، پر فروغ‌ تر خواهد كرد و برای معاندان و منحرفان مایه تذكّر و هشدار خواهد بود تا از بدی و تباهی دست بردارند همچنان كه منتظران را برای درك ظهور و كسب قابلیت همراهی و حضور در كنار معصوم علیه السلام مهیاتر خواهد كرد. علاوه بر اینكه آگاهی از اتفاقاتی كه در آینده رخ خواهد داد می‌تواند ما را در برنامه ریزی مناسب برای مواجهه بهتر با آنها یاری دهد، همانگونه كه این علائم معیار خوبی برای تشخیص مدّعیان دروغین مهدویت است بنابراین اگر كسی ادّعای مهدویت كرد ولی قیام او همراه با این علائم نبود به سادگی می‌توان به دروغگو بودن او پی برد.
در روایات پیشوایان معصوم علیه السلام علائم فراوانی برای ظهور ذكر شده است كه بعضی از آنها پدیده‌های طبیعی و عادی و بعضی غیر عادّی و معجزه آسا هستند.
ما از میان این علائم ابتدا آنهایی را كه در منابع معتبر بیشتر به صورت برجسته ذكر شده بیان می‌كنیم و در پایان تعدادی از علائم دیگر را به اختصار برمی‌شمریم.
امام صادق علیه السلام در روایتی فرمود:
(قیام) قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف پنج نشانه دارد: خروج سفیانی، یمانی، ندای آسمانی، كشته شدن نفس زكیه و خسف بیداء.[1]
اكنون با توجه به روایات، علائم پنجگانه یاد شده را كه در روایات متعدد تكرار شده است توضیح می‌دهیم گرچه تمام جزئیات حوادث مربوط به آنها برای ما روشن نیست.


الف. خروج سفیانی


خروج سفیانی از علائمی است كه در روایات فراوان آمده و اینگونه توصیف شده است: سفیانی مردی از نسل ابوسفیان است كه اندكی پیش از ظهور از سرزمین شام قیام می‌كند. او جنایت كاری است كه از قتل و كشتار هیچ پروایی ندارد و با دشمنان خود به شكل فجیعی رفتار می‌كند.
امام صادق علیه السلام دربارة او فرمود:
اگر سفیانی را ببینی پلیدترین مردم را مشاهده كرده ای[2]
آغاز قیام او ماه رجب است. وی پس از تصرف شام و مناطق اطراف آن به عراق حمله كرده و در آنجا به كشتار گسترده‌ای دست می‌زند.
بر اساس بعضی از روایات از خروج تا كشته شدن او پانزده ماه به طول می‌انجامد.[3]


ب. خَسْف بَیداء


خسف به معنای فرو رفتن و بیداء منطقه‌ای میان مكه و مدینه است.
مقصود از خسف بیداء این است كه سفیانی، لشگری را برای مقابله با امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به سمت مكّه گسیل می‌دارد. هنگامی كه لشگر او به منطقه بیداء رسید به صورتی معجزه آسا در زمین فرو می‌رود.
امام باقر علیه السلام در این باره فرمود:
به فرمانده سپاه سفیانی خبر می‌رسد كه مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به سوی مكه رفته است، پس لشگری را در پی او روانه می‌كند ولی او را نمی‌یابد... چون لشگر سفیانی به سرزمین بیداء رسید ندا دهنده‌ای از آسمان آواز می‌دهد: ای سرزمین بیداء آنان را نابود كن پس آن سرزمین لشگر را در خود فرو می‌برد.[4]


ج. خروج یمانی


قیام سرداری از سرزمین یمن یكی دیگر از علائم است كه اندكی پیش از ظهور رخ خواهد داد. وی كه مردی صالح و مؤمن است علیه بدی‌ها و انحرافات قیام می‌كند و با تمام توان با بدی‌ها و تباهی‌ها مبارزه می‌كند. البتّه جزئیات حركت و اقدامات او برای ما چندان روشن نیست.
امام باقر علیه السلام در این باره فرمود:
...در میان بیرق ها(یی كه قبل از قیام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف بلند می‌شود )پرچمی هدایت كننده‌تر از پرچم یمانی وجود ندارد كه آن پرچم هدایت است چون به سوی صاحب شما (امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف) دعوت می‌كند.[5]

د. صیحه آسمانی


یكی دیگر از علائمی كه پیش از ظهور اتفاق می‌افتد صیحه آسمانی است. این ندای آسمانی كه بر اساس بعضی از روایات ندای جبرئیل علیه السلام است در ماه رمضان شنیده می‌شود[6] و از آنجا كه قیام مصلح كل، انقلابی جهانی است و همگان منتظر وقوع آن هستند؛ یكی از راه‌های آگاهی مردم جهان از این رویداد همین ندای آسمانی خواهد بود.
امام باقر علیه السلام فرمود:
قیام قائم علیه السلام تحقق نمی‌یابد مگر اینكه ندا دهنده‌ای از آسمان ندایی دهد كه اهل مشرق و مغرب آن را بشنوند.[7]
این صیحه همچنانكه مایه شادمانی مؤمنان است هشداری برای بدكاران است تا از كردار زشت خود دست كشیده و به حلقه یاوران مصلح جهانی بپیوندند.
در باره محتوای این ندای آسمانی روایات مختلفی رسیده است از جمله امام صادق علیه السلام فرمود:
ندا دهنده‌ای از آسمان به نام قائم علیه السلام و نام پدرش آواز می‌دهد.[8]


هـ. قتل نفس زكیه

نفس زكیه به معنای شخص به رشد و كمال رسیده و یا انسان پاك و بی گناهی است كه قتلی انجام نداده است و مقصود از قتل نفس زكیه این است كه اندكی پیش از قیام امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف شخصیت برجسته و یا بی گناهی بدست مخالفان حضرت كشته می‌شود.
زمان این رخداد بر اساس بعضی از روایات 15 شب پیش از قیام امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است. امام صادق علیه السلام در این باره فرمود:
بین قیام قائم آل محمد صلی الله علیه و آله و كشته شدن نفس زكیه تنها 15 شب فاصله است.[9]
علائم فراوان دیگری نیز در روایات ذكر شده است كه بعضی از آنها عبارتند از:
خروج دجّال (موجودی حیله گر و پلید كه بسیاری از انسان‌ها را گمراه می‌كند)، خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در ماه مبارك رمضان، آشكار شدن فتنه‌ها و قیام مردی از خراسان.
گفتنی است توضیح و تحلیل این نشانه‌ها در كتاب‌های مفصّل، بیان شده است.[9][1]. الغیبة نعمانى، باب 14، ح 9، ص 261.
[2]. كمال الدین، ج 2، باب 57، ح 10، ص 557.
[3]. الغیبة نعمانى، باب 18، ح 1، ص 310.
[4]. همان، باب 14، ح 67، ص 289.
[5]. همان، باب14، ح 13، ص 264.
[6]. همان، باب14، ص 262.
[7]. الغیبة نعمانى، باب 18، ح 14، ص 265.
[8]. همان، باب 10، ح 29، ص 187.
[8]. كمال الدین، ج 2، باب 57، ح 2، ص 554.
[9]. ر.ك: بحارالانوار، ج 52، صص 181 الى 278.طبقه بندی: مهدویت، 
برچسب ها: عصر ظهور، ظهور، انتظار سبز، زمان ظهور، زمینه های ظهور، علائم ظهور، یاران حضرت مهدی، جهان در آستانه ظهور،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic