۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - آداب عبادت كردن در خانه

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 27 آذر 1390

آداب عبادت كردن در خانه
درحدیث صحیح از حضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه جناب امیر المؤ منین ((علیه السلام )) حجره درخانه مقرر فرموده بودند كه درآنجا بغیر از فرشى و شمشیرى و مصحفى دیگر چیزى نبود در آن حجره نماز میكردند.
درحدیث موثق دیگر فرمود كه حضرت امیرالمؤ منین ((علیه السلام )) حجره درخانه خود قرار داده بودند كه نه بسیار كوچك و نه بسیار بزرگ از براى نماز گاه خود و چون شب میشد طفلى را با خود بآن حجره میبردند و در آنجا نماز میكردند.
درحدیث موثق دیگر منقول است كه آنحضرت نوشتند بمسمع كه دوست مى دارم از براى تو كه در خانه خود نماز گاهى قراردهى و دوجامه كهنه گنده بپوشى و بآن موضع بروى و از خدا سؤ ال كنى كه ترا از آتش جهنم آزادكند وترا داخل بهشت كند و دعاى نامشروع مكن و نفرین بر كسى مكن .
درحدیث معتبر از حضرت رسول ((صلى الله علیه وآله وسلم )) منقول است كه منور گردانید خانه هاى خود را بتلاوت قرآن وخانه هاى خود را مثل گور مكنید چنانچه یهود و نصارى كردند كه نماز را در معبدهاى خود میكردند و خانه هاى خودرا معطل مى گذاشتند بدرستى كه خانه كه درآن تلاوت قرآن بسیار شود خیر آن خانه بسیار میشود و اهلش برفاهیت ونعمت میباشند و آن خانه روشنى میدهد اهل زمین را.
درحدیث حسن از حضرت صادق ((علیه السلام )) منقول است كه خانه كه مسلمانى در آن قرآن خواند اهل آسمان آن خانه را بیكدیگر مینمایند چنانچه كواكب آسمان را اهل زمین بیك دیگر مینمایند.
ازحضرت امیر المؤ منین ((علیه السلام )) منقول است كه خانه كه درآن قرآن خوانده میشود و یادخدا در آنخانه كرده میشود بركت آنخانه بسیار میشود و ملائكه حاضر میباشند و شیاطین دور میشوند و روشنى میدهد اهل آسمانرا چنانچه ستاره ها اهل زمین را روشنى میدهند و خانه كه در آن قرآن خواند نشود و یاد خدا در آن نكنند بركت آن خانه كم میباشد و ملائكه دورى میكنند و شیاطین در آنخانه حاضر میباشند.
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: آداب عبادت كردن در خانه،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic