۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - آداب فرش خانه

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 27 آذر 1390

آداب فرش خانه 
ازحضرت امام موسى ((علیه السلام )) منقول است كه سه چیز است كه از مروت است نیگوئى چهار پا و غلام خوش رو وفرش نفیس .
ازحضرت صادق منقول است كه آدمى را فرشى از براى خود و فرشى از براى زوجه خود و فرشى از براى مهمان در كار است و زیاده از این از شیطان است .
درروایت دیگر منقول است كه درخانه امام زین العابدین ((علیه السلام )) بالشها و نمدها بود كه درآنها مثالها و صورتها و شكلها بود و بر روى آنها مى نشستند.
درحدیث دیگر منقول است كه جمعى در منزل شما چیزى چند مى بینیم كه خوش نمى آید مارا حضرت فرمود كه ما زنان میخواهیم و مهر ایشان را مى دهیم آنچه میخواهند از براى خود مى خرند آنها ازما نیست .
درحدیث دیگر منقول است كه شخصى بخدمت امام محمد باقر رفت دید كه آنجناب درخانه مزینى نشسته اند كه فرشهاى نیكو درآن گسترده اند پس روز دیگر رفت دید كه درخانه نشسته اند كه بغیر از حصیر چیزى درآنخانه نیست و خود پیراهن گنده پوشیده اند پس ‍ حضرت فرمود كه آنچه دیروز دیدى آنخانه از من نبود از زوجه من بود و دیروز روز نوبت اوبود.
درحدیث صحیح منقول است كه شخصى بحضرت امام محمد باقر ((علیه السلام )) عرض كرد كه شخصى مى نشیند بر فرشى كه در آن صورتها هست فرمود كه عجمان تعظیم مى كنند چنین فرشى را و ما دشمن مى داریم آن را.
درحدیث صحیح دیگر منقول است كه از حضرت امام موسى ((علیه السلام )) پرسیدند از فراش حریر و دیبا آیا بر روى آن میتوان خوابید و تكیه كرد و نماز كرد حضرت فرمود كه در زیر میاندازى و بر رویش میایستى اما سجده برآن نمیكنى .
در روایت دیگر منقول است كه حضرت امام رضا ((علیه السلام )) در تابستان بر روى حصیر مى نشستند و در زمستان بر روى پلاس و در خانه جامه هاى گنده مى پوشیدند و چون بیرون میامدند براى مردم زینت میكردند.
در روایت معتبره منقول است كه چون حضرت امیر المؤ منین ((علیه السلام )) حضرت فاطمه را تزویج كردند پوشش ایشان عبائى بود و فرش ‍ ایشان پوست گوسفندى بود و بالش ایشان پوستى بود كه میانش را لیف خرما پر كرده بودند.
درحدیث دیگر منقول است كه حضرت صادق ((علیه السلام )) فرمود كه بسیار است كه نماز میكنم ودر پیش روى من بالشى هست كه درآن صورت مرغان هست پس جامه بر روى آن بالش میاندازند و نماز میكنم و فرشى چند از شام براى من بهدیه آوردند و در آنها صورت مرغان نقش كرده بودند فرمودم كه سرهاى ایشان را تغیر دادند و بصورت درخت كردند.
درحدیث دیگر منقول است كه از آن جناب پرسیدند كه گاهست كه فرشها نزدیك ما میگسترند كه درآنها هست حضرت فرمود كه چیزى را كه فرش كنند و پهن كنند و بر رویش راه روند باكى نیست اما صورتهائكیه بر دیوار و كرسى نصب كنند خوب نیست .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: آداب فرش خانه،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic