۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - فضیلت حنا مالیدن بعد از نوره

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 4 آذر 1390

فضیلت حنا مالیدن بعد از نوره 
حسین بن موسى روایت میكند كه : پدرم حضرت موسى بن جعفر علیه السلام هر گاه اراده حمام میكردند میفرمودند كه : حمام را بسیار گرم میكردند بمرتبه كه داخل نمیتوانست شد، پس میفرمودند كه : نمدها بر زمین حمام میانداختند و بعد از آن داخل میشدند، روزى از حمام بیرون آمدند، شخصى از آل زبیر بآنحضرت رسید و اثر حنا در دست حضرت دید، گفت : این رنگ چیست كه در دست تست ؟ فرمود: رنگ حناست ، پدرانم از رسول خدا صلّى اللّه علیه وآله وسلّم روایت كرده اند كه : هر كه بحمام رود و دارو بكشد و بعد از دارو حنا از سرتا پا بمالد او را امان باشد از دیوانگى و خوره و پیسى و آكله تا نوره كشیدن دیگر.
در حدیث معتبر منقول است كه : حكم بن عتیبه دید كه حضرت صادق علیه السلام حنا برداشتند و بر ناخنهاى خود گذاشتند، پس فرمودند كه : اى حكم چه میگوئى در این باب ؟ گفت : چه توانم گفت : در كارى كه شما بكنید، اما این كار را پیش ما جوانان میكنند حضرت فرمود كه : اى حكم ، ناخنها بعد از نوره شبیه مى شود بناخن مردگاه ، ما رنگشانرا برمیگردانم بحنا.
در حدیث دیگر منقول است كه : حضرت امام محمدتقى علیه السلام از حمام بیرون آمد و از سر تا پاى مباركش مانند گل سرخ شده بود از حنا.
حضرت صادق علیه السلام فرمود كه : حنا مالیدن ، بوى بد را میبرد و آبرو را زیاد میكند و دهانرا خوشبو میكند و فرزندان را نیكو میكند. و هر كه بعد از دارو سرتا پا حنا بمالد فقر و پریشانى از او بر طرف مى شود.
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: فضیلت حنا مالیدن بعد از نوره،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic