۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - بیانی جامع و زیبا از زبان عصمت

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 8 مهر 1390
در پایان این گفتار مناسب است كه بخشی از بیانِ زیبای پیشوای هشتم، حضرت رضا علیه السلام را كه درباره مقام امام و ویژگی‌های اوست بیاوریم:
آنها (كه در امر امامت اختلاف كردند و گمان كردند كه امامت امری انتخابی است ) نادانی كردند... مگر مردم، مقام و منزلت امامت در میان امت را می‌دانند تا روا باشد كه به اختیار و انتخاب ایشان واگذار شود؟!
همانا امامت، قدرش والاتر و شأنش بزرگ‌تر و منزلتش عالی‌تر و مكانش رفیع‌تر و عمقش ژرف‌تر از آنست كه مردم با عقل خود به آن برسند یا با آرای خود آن را دریابند...

همانا امامت، مقامی است كه خدای عزوجل، بعد از رتبه نبوّت و خُلّت (مقام خلیل اللّهی) در مرتبه سوم به ابراهیم علیه السلام اختصاص داد... امامت، خلافت خدا و خلافت رسول خدا صلی الله علیه و آله و مقام امیرالمؤمنین علیه السلام و میراث حسن و حسین علیهما السلام است. به راستی كه امامت، زمام دین و مایه نظام مسلمین و صلاح دنیا و عزّت مؤمنان است... كامل شدن نماز، روزه، حج و جهاد و... نیز حفظ مرزها به سبب امام (و پذیرفتن ولایت )است.
امام، حلال خدا را حلال و حرام او را حرام می‌كند (و مطابق حكم واقعی پروردگار، حكم می‌كند) و حدود الهی را به پا می‌دارد و از دین خدا حمایت كرده و با حكمت و موعظه نیكو و دلیل رسا به راه پروردگار دعوت می‌كند.
امام مانند خورشید طلوع كننده است كه نورش عالم را فرا می‌گیرد و خودش در افق است به گونه‌ای كه دست‌ها و دیدگان به او نرسد. امام، ماه تابان، چراغ فروزان، نور درخشان و ستاره راهنما در شدت تاریكی‌ها و در راههای شهرها و كویرها و در گرداب دریاها (و نجات دهنده از انواع فتنه‌ها و نادانی ها) است...
امام انیس همراه و پدر مهربان و برادر تنی و مادر نیكوكار به فرزند كوچك و پناهگاه بندگان در مصیبت‌های بزرگ است. امام كسی است كه از گناهان پاك و از عیب‌ها بر كنار است. او به دانش مخصوص و به خویشتن داری و حلم نشانه دار است... امام، یگانه روزگار خویش است و كسی به (ساحت) او نزدیك نمی‌شود و هیچ دانشمندی با او برابر نمی‌گردد. نه كسی جای او را می‌گیرد و نه برای او مثل و مانندی یافت می‌شود... پس كیست كه بتواند امام را بشناسد و یا انتخاب امام برای او ممكن باشد؟! هیهات هیهات! در اینجا خردها گم گشته و عقل‌ها سرگردان و حیران گردیده است. (در اینجا‌) دیده‌ها بی‌نور، بزرگان كوچك؛ حكیمان متحیّر... و سخن دانان درمانده‌اند از اینكه بتوانند یكی از شوؤن یا فضیلت‌های امام را توصیف كنند و آنان همگی به عجز و ناتوانی اعتراف می‌كنند!!... .
منبع سایت : www.parsbook.org
طبقه بندی: مهدویت، 
برچسب ها: مهدویت، مهدی، ولی امر، ولی عصر، موعود، ولایت، عصر ظهور، هادی، هدایت، ظهور، قائم، مهدوی، امام، عصمت،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic