۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - فضیلت گلاب و گل سرخ و انواع گلها

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 آبان 1390

فضیلت گلاب و گل سرخ و انواع گلها

از حضرت رسول صلّى اللّه علیه و آله وسلّم منقول است كه گلاب بررو ریختن آب رو را زیاد میكند و پریشانى را بر طرف میكند.
در حدیث دیگر فرمود كه هر كه گلاب بر رو بمالد، در آنروز بدحالى و پریشانى باو نرسد، و چون گلاب را بر رو، و دستها مالد، حمد خدا بكند، و صلوات بر محمد و آل محمد بفرستد.
از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه هر كه در روز اول ماه مبارك رمضان یك كف گلاب بر رو بریزد، در آنروز ایمن گردد از خوارى و پریشانى ، و هر كه در آنروز بر سرش یك كف گلاب بریزد، در آن سال از مرض سرسام و ذات الجنب ایمن گردد.
بسند معتبر از حضرت امیرالمؤ منین منقول است كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم هر دو كف را از گل سرخ پر كرده بمن عطا فرمودند، چون نزدیك بمشام خود بردند، فرمودند كه این بهترین گلهاى بهشت است بعد از گل مورد.
در حدیث دیگر از حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم منقول است كه چون مرا بآسمان بردند از عرق من قطره چند بر زمین ریخت ، و گل سرخ از آن روئید پس از آن گل بدریا افتاد، ماهى خواست كه بردارد و دعموض كه كرمیست در میان آب و سر پهنى دارد و دم باریك درازى دارد، خواست كه بردارد، در میان ایشان نزاع شد، پس حقتعالى ملكى را فرستاد، كه درمیان ایشان محاكمه كرد، و نصف را بماهى داد، و نصف را بدعموص ، باین سبب پنج برگ سبزى كه در زیر گل میباشد دو تا بشكل دم ماهى است ، كه از هر طرف پرى دارد و سه تا بشكل دم دعموص است ، كه باریكست و از هیچ طرف پرى ندارد، و یك طرفش پرى دارد و طرف دیگر ندارد، كه نصصفش بشكل دم ماهى و نصفش بشكل دم دعموص است .
در روایت دیگر منقول است كه چون آنحضرت را بمعراج بردند زمین از رفتن آنحضرت محزون شد، و باین سبب كبر در آن روئید، و چون بر گشتند زمین شاد شد، و گل سرخ در آن روئید، پس كسى خواهد كه بوى حضرت پیغمبر صلّى اللّه علیه وآله وسلّم را استشمام نماید گل سرخ را ببوید و در روایت دیگر، از طرق عامه ، از حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم وارد شده است كه گل سفید از عرق من روئیده در شب معراج ، و گل سرخ از عرق جبرئیل ، و گل زرد از عرق براق .
در روایتى وارد شده است كه بوئیدن نرگس ، و روغنش را مالیدن ، فضائل بسیار دارد و چون حضرت ابراهیم را در آتش انداختند و حق تعالى آتشرا بر او برد وسلام گردانید، درمیان آتش نرگس براى آنحضرت رویانید و از آنروز نرگس در میان مردم بهم رسید.
از حضرت امام موسى علیه السلام منقول است كه حضرت رسول صلّى اللّه وآله وسلّم فرمود كه نیكو گلى است مرزنگوش و در زیر عرش ‍ میروید و آبش باعث شفاى چشم است .
در روایت دیگر منقول است كه بسیار مرزنگوش را ببوئید كه قوت شامه را میافزاید واز حضرت صادق علیه السلام منقول است كه گل بیست و یك نوع دارد وسید و بهترین همه ، گل مورد است .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: فضیلت گلاب و گل سرخ و انواع گلها،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic