۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - فوائد سایر روغنها

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 آبان 1390

فوائد سایر روغنها 

منقول است كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم بحضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود: كه یاعلى ، روغن زیت بخور، و بربدن بمال هر كه روغن زیت بخورد، وبمالد، شیطان چهل صباح نزدیك از نیادید.
در بعضى اخبار وارد شده است كه روغن گل خیرى ، روغن لطیفى است .
در روایت دیگر وارد شده است كه حضرت امام موسى علیه السلام روغن گل خیرى برخود میمالیدند.
در حدیث موثق منقول است كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم در وقتیكه صداع ایشان را عارضى میشد، روغن كنجد در بینى مى چكانیدند.
در حدیث معتبر دیگر منقول است كه آنجناب دوست مى داشتند كه روغن كنجد در بینى بچكانند.
فصل دهم : در فضیلت بخور و انواع و آداب آن 
از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه سزاوار است مرد را كه هرگاه قادر باشد جامه هاى خود را به دود خوشبو بدارد.
از حضرت امام رضا علیه السلام مردم بوى بخور بسیار مى شنیدند.
مرازم روایتكرده استكه با حضرت امام موسى علیه السلام بحمام رفتم چون حضرت بیرون آمدند در زحتكن عود سوز طلبیدند و خود را خوشبو كردند پس فرمود كه مرازم را نیز خوشبو كنید.
در روایت دیگر وارد شده است كه چون زنان حضرت امام موسى كاظم علیه السلام میخواستند كه بخور كنند اول یك هسته خرما از خرماى صیحانى كه نوعى است كه خرماهاى مدینه میگرفتند و خرما و پوست را از آن دانه پاك میكردند، و در آتش میانداختند و چون اندكى دود میكرد بعد از آن بوى خوش را مى انداختند و جامه را بر بخور میداشتند و میگفتند كه این بیشتر باعث خوش بوئى میشود.
از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است كه عود خالص بویش در بدن تا چهل روز میماند، وعودى كه با بوهاى خوش دیگر پرورده باشند بویش تا بیست روز میماند.
در حدیث دیگر منقول است كه جناب امام رضا علیه السلام با عود هندى خالص بخور میكردند و بعد از آن گلاب و مشك بر خود مى مالیدند.
در روایت دیگر وارد شده است كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم بعود هفت نوع از شفاست .
در روایت دیگر منقول است كه تحفه كه براى مرد روزه دار آورند آن است كه ریشش را روغن بمالند و جامه اش را ببخور بدارند، و تحفه زن روزه دار آنست كه گیسش را شانه كنند و جامه اش ببخور بدارند.
سیّد بن طاوس علیه الرحمه روایت كرده است كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم در وقت بخور كردن این دعا را میخواندند اَلْحَمْدُلِلّهِ الَّذى بِنِعْمَتِهِ تَتِمُّ الصّالِحاتِ اَلّلهُمَّ طَیِّبْ عَرَقِنا وَزَكِّ رَوایِحَنا وَاَحْس مُنْقَلَبنا وَاجْعَلِ التَّقْوى زادَتا وَالْجَنَّةَ مَعادَنا وَلا تُفَرِّقْ بَیْنَناوَبَیْنَ عا فِیَتِكَ اِیّاناوَكَرامَتِكَ لَنا اِنَّكَ عَلى كُلِّ شَیْئىٍ قَدیرٌ.
گفته است كه در روایت دیگر منقول است كه در وقت بخور و بوى خوش كردن این دعا بخوانند اَلْحَمْدُللّهِ رَبِّ الْعالَمینَ اَلّلهُمَّ اءَمْتِعْنى بِما رَزَقْتَنى فَلا تَسْلُبْنى ما خَوَّلْتَنى وَاِجْعَلْ ذلِكَ رَحْمَةً وَلا تَجْعَلْهُ وَبالاً عَلَىَّ اَلّلهُمَّ طَیِّبْ ذِكْرى بَیْنَ خَلْقِكَ كَما طَیَّبْتَ بَشَرى وَنَشْواىَ بِفضْلِ نِعْمَتِكَ عِنْدى .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: فوائد سایر روغنها،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic