۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - فضیلت غالیه

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آبان 1390

فضیلت غالیه 

بسند موثق منقول است كه اسحق بن عمار بخدمت حضرت صادق علیه السلام عرضكرد، كه من با تجار سودا میكنم و غالیه برخود میمالم براى آنكه مرا فقیر ندانند، حضرت فرمود كه غالیه كم و بسیارش مساویست كسیكه اندك غالیه گاه گاه برخود بمالد كافیست ، او را اسحق گفت كه من بفرموده حضرت عمل كردم و سالى ده درهم غالیه میخرم و تمام سال باین خوشبو مى شوم .
در حدیث دیگرمنقول است كه حضرت على بن الحسین علیه السلام شبى از خانه بیرون آمدند، و جبه خز و عباى خز پوشیده بودند و ریش ‍ خود را بغالیه خوشبو كرده بودند، پرسیدند از آنجناب كه در این شب باین هیئت براى چه بیرون آمده اید؟ فرمود كه میخواهم عبادت كنم ، و حوران بهشت را از خدا خواستگارى كنم ، یعنى براى عبادت زینت و بوى خوش كردن سنت است .
در حدیث صحیح منقول است كه امام رضا علیه السلام فرمود كه روغنى براى آنجناب بعمل آوردند، كه در آن مشك و عنبر داخل كرده بودند، و فرمود كه در كاغذى آیة الكرسى و سوره قُلْ اَعوُذُ بِرَبِّ النّاسِ وَقُلْ اَعُوذُ بِرَّبِ الْفَلَقِ و آیه چند از آیات حفظ نوشتند و در میان غلاف شیشه آن روغن گذاشتند، و پیوسته بر ریش خود میمالیدند.
در روایت دیگر منقول است كه جناب امام رضا علیه السلام فرمود، كه روغن را با مشك از براى آنجناب بعمل آوردند، و بهفتصد درهم برآمد و فضل بن سهل وزیر ماءمون بحضرت نوشت ، كه مردم شما را در این باب عیب میكنند، حضرت در جواب نوشتند كه مگر نمیدانى كه یوسف پیغمبر خدا بود و جامه دیباى طلا باف میپوشید و بر كرسیهاى طلا مى نشست و باینها از حكمتش چیزى كم نمیشد پس حضرت فرمود كه غالیه ساختند بچهار هزار درهم .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic