۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - فضیلت بوى خوش و آداب آن

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 28 آبان 1390

فضیلت بوى خوش و آداب آن 

در احادیث معتبره وارد شده است كه عطر و بوى خوش كردن از جمله اخلاق پسندیده پیغمبرانست .
از حضرت صادق منقول است كه بوى خوش دلراقوى میكند، قوت جماع را میافزاید.
در حدیث صحیح از حضرت امام رضا منقول است كه سزاوار نیست مرد را كه ترك كند بوى خوش را در هر روز، اگر قادر نباشد یكروز نه یك روز و اگر قادر نباشد، در هر جمعه و اینرا البته ترك نكند.
از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقول است كه بوى خوش بر شارب مالیدن از اخلاق پیغمبرانست .
گرامیداشتن ملائكه است كه اعمال آدمى را مینویسند بسبب آنكه ایشانرا خوش میآید.
از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام مرویستكه هر كه در هر روز بوى خوش بر خود بمالد تا شب عقلش با او باشد، و فرمود كه نماز كسیكه خوشبو باشد بهتر است از هفتاد نماز كه بى بوى خوش باشد، فرمود كه سه چیز است كه خدا پیغمبرانرا داده بوى خوش و زنان و مسواك .
در حدیث دیگر فرمود كه لازم است بر بالغى كه در هر جمعه شارب و ناخن بگیرد و چیزى از بوى خوش بر خود بریزد و حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم چون روز جمعه میرسید بوى خوش نزد آنحضرت نبود، روپاك بعضى از زنان را میطلبید كه بوى خوش داشت و تر میكرد و بر روى مبارك میمالید.
در حدیث دیگر منقول است كه حضرت امام جعفر صادق بر موضعى كه سجده میفرمودند بعداز آن میشناختند آنموضع را از بوى خوش ‍ آنحضرت ، حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم میفرمودند كه جبرئیل مرا گفت كه یكروز در میان خود را خوشبو كن ، در روز جمعه البته ناچار است و ترك مكن ، میفرمود كه در روز جمعه البته خود را خوشبو كنید اگر چه از بوى خوش زنان باشد، روزى عثمان بن مظعون بخدمت آنجناب عرضكرد، كه میخواهم بوى خوش و چیزى چند از لذتها ترك كنم ، حضرت فرمود كه ترك بوى خوش مكنید، كه ملائكه بوى خوش مؤ من را میبویند، و در هر جمعه البته ترك مكن و فرمود كه هر چه صرف نمائى در بوى خوش اسراف نیست.
در حدیث دیگر منقول است كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلتم زر در بوى خوش زیاده از طعام صرف میكردند، فرمود كه بوى خوش زنان باید كه رنگش ظاهر و بویش مخفى باشد و بوى خوش مردان باید كه بویش ظاهر و رنگش مخفى باشد.
از حضرت امام موسى منقول است كه ناخن بگیرید در روز سه شنبه ، وحمام بروید در روز چهارشنبه حجامت بكنید در روز پنجشنبه ، و ببهترین بوهاى خوش خود را خوشبو كنید در روز جمعه .
از حضرت امام رضا علیه السلام منقول است كه چهار چیز است كه دل را میگشاید، غم را زایل میكند، بوى خوش كردن و عسل خوردن و سوارى كردن و بسبزه نظر كردن .
حضرت امیرالمؤ منین فرمود كه باید زن مسلمان پیوسته براى شوهر، خود را خوشبو كند.
از حضرت امام محمد باقر علیه السلام منقول است كه در حضرت پیغمبر صلّى اللّه علیه وآله وسلّم سه خصلت بود كه در دیگرى نبود، اول آنكه آنحضرت را سایه نبود دویم آنكه در هیچ راهى نمى گذشت مگر آنكه دو روز یا سه روز كه كسى از آن راه مى گذشت میدانست كه آنجناب از آنراه عبور نموده اند از بوى خوشى كه در آنراه مانده بود، سیم آنكه بهر سنگ و درختى كه مى گذشتند آنجناب را سجده میكردند.
از حضرت رسول منقول است كه هر زنى كه بوى خوش كند و از خانه بیرون آید پیوسته لعنت الهى بر او باشد تا بخانه برگردد.طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: فضیلت بوى خوش و آداب آن،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic