۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - ختنه كردن پسران و دختران و سوارخ كردن گوش ایشان و آداب هر یك

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنتختنه كردن پسران و دختران و سوارخ كردن گوش ایشان و آداب هر یك


بدانكه در روز هفتم سنت مؤ كد است ختنه كردن پسران و اگر در روز هفتم نكند هم سنت است بعد از آن تا بالغ شدن طفل و بعد از بالغ شدن برخودش واجبست و بعضى گفته اند نزدیك ببلوغ بر ولى طفل واجب است و ختنه كردن دختران نیز سنت است ومستحب است كه اندكى ببرند بسیار نبرند وسوراخ كردن نرمه گوش راست را وبالا گوش چپ از براى پسران سنت است .
در حدیث معتبر از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه ختنه كنیدفرزندان خود را در روز هفتم كه بشتر پاكنیره میكند بدن طفل را و گوشت بدن او زودتر میروید و زمین كراهت دارد از بول كسیكه ختنه نكرده باشد.
در حدیث صحیح فرمود كه گوش پسر را سوراخ كردن و در روز هفتم ختنه كردن از سنت است .
از حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم منقول است كه زمین نجس میشود از بول كسیكه ختنه نكرده باشند چهل روز.
در حدیث دیگر فرمود كه زمین ناله مى كند بسوى خدا از بول او.
در حدیث صحیح از حضرت امام موسى علیه السلام منقول است كه پسر را در روز هفتم ختنه كردن سنت است واگر پیش اندازند باكى نیست .
حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود كسیكه مسلمان شود ختنه اش میكنند اگر هشتاد سال داشته باشد.
در چند حدیث وارد شده است كه ختنه كردن در مردان سنت است و در زنان سنت نیست اما باعث این میشود كه نزد شوهران گرامى باشند و چه چیز از این بهتر میباشد.
در حدیث معتبر منقول است كه چون زنان بخدمت حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم هجرت كردند زنى آمد او را ام حبیب میگفتند وزنان را ختنه میكرد حضرت فرمود كه اى ام حبیب آن كاریكه داشتى هنوز دارى ؟گفت بلى یا رسول اللّه مگر آنكه نهى فرمائى و من ترك كنم حضرت فرمود كه نه بلكه حلال است بیاتا تو را بیاموزم كه چه باید كرد چون ختنه كنى زنان را بسیار به ته مَبُر واندكى بگیر كه رو را نورانى تر ورنگ را صاف تر میگرداند و نزد شوهر عزیزتر میدارد پس ام عطیه خواهر او آمد كه زنان را مشاطه گى میكرد حضرت فرمود كه چون زنانرا مشاطه گى كنى براى جلا دادن پارچه هاى جامه بر روى ایشان مالیدن خوب نیست آب روى ایشانرا مى برد و موهاى دیگران را بموهاى ایشان پیوند مكن .
از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است كه در وقت ختنه كردن پسر این دعا بخوانند و اگر در آنوقت میسر نشود تا بالغ شدن طفل هر وقت كه میسر شود بر آنطفل بخوانند كه از اوحرارت آهن را از كشتن و غیر آن دفع میكند، دعا اینست اللهم هذه سنتك و سنة نبیك صلواتك علیه و آله واتباع منالك و لنبیك بمشیتك وبارادتك وقضائك لامر اردته وقضاء حتمته وامر انفذته واذقته حرالحدید فى ختانه وحجامته بامر انت اعرف به منى اللهم فطهره من الذنوب وزد فى عمره وادفع الافات عن بدنه والاوجاع عن جسمه وزده من الغنى وادفع عنه الفقر فانك تعلم ولانعلم .
از حسین بن خالد منقول است كه از حضرت امام رضا علیه السلام سؤ ال كردم كه تهنیت ومباركباد فرزند را در چه روز باید گفت فرمود كه چون حضرت امام حسن علیه السلام متولد شد جبرئیل علیه السلام براى تهنیت بر حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم نازل شد در روز هفتم و امر كرد كه او را نام بگذارند وسرش را بتراشند و عقیقه از براى او بكنند و گوشش را سوراخ كنند و همچنین در ولادت حضرت امام حسین علیه السلام در روز هفتم جبرئیل آمد و باینها امر كرد و ایشانرا دو گیسو بود در جانب چپ سر و در گوش راست در نرمه گوش سوراخ كردن و در گوش چپ بر بالاى گوش .
از حضرت صاحب الامر صلوات اللّه علیه منقول است كه اگر پسرى را ختنه كنند و باز غلاف بروید و سرحشفه را پنهان كند مى باید بار دیگر ختنه بكنند او را، زیرا كه زمین ناله میكند بسوى خدااز بول كسیكه ختنه اش در غلاف باشد تا چهل روز.
از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است كسى كه ختنه نكرده باشد پیشنمازى مردم نكند و گواهیش مقبول نیست و اگر بمیرد براو نماز نكنند زیرا كه بزرگترین سنتهاى پیغمبر را ترك كرده است مگر آنكه از ترس مردن ترك كرده باشد.
در حدیث دیگر منقول است كه اول زنى را كه ختنه كردند هاجر مادر اسماعیل بود كه ساره مادر اسحق از روى غضب او را ختنه كرد و باعث زیادتى خوبى او شد و از آنروز سنت جارى شد كه زنان را ختنه كنند.
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: مجامعت و معاشرت زنان، و كیفیت تربیت فرزندان، ختنه كردن پسران و دختران و سوارخ كردن گوش ایشان و آداب هر یك،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic