۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - فضیلت آب وانواع آن

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 19 آبان 1390

فضیلت آب وانواع آن


در احادیث معتبره وارد شده است كه بهترین آشامیدنیهاى دنیا و آخرت آب است .
از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه هر كه محظوظ و ملتذ باشد از آب دنیا خدا او را آخرت ملتذ گرداند ازآشامیدنیهاى بهشت و شخصى از آنحضرت پرسید كه آب چه مزه دارد فرمود كه مزه زندگانى حق تعالى میفرماید كه از آب آفریده ایم هر چیز صاحب حیوتى را آیا ایمان نمى آورند بخدا كافران .
از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقول است كه در تفسیر آیه كریمه ثُمَّ لَتُسْئَلُنَّ یَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعیمِ یعنى پس سئوال كرده خواهید شد در روز قیامت از نعمتهاى دنیا فرمود كه مراد از آن نعمتها رطب و آب سرد است .
در حدیث دیگر از آنحضرت منقول است كه آب زمزم بهترین آبها است بر روى زمین و بدترین آنها بر روى زمین آبیست كه در برهوت است در بلادیمن كه ارواح كافران در آنجا وارد میشوند در شب و معذب میباشد.
در حدیث دیگر فرمود كه آب زمزم دواست از براى هر دردى كه از براى آن بخورند.
حضرت صادق علیه السلام فرمود كه آب زمزم شفا است از هر دردى و در روایت دیگر از براى هر مطلبى كه بخورند آن مطلب حاصل شود.
حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود كه بخورید آب باران بدرستى كه بدن راپاك مى كند و بیماریها و دردها را ازبدن دفع مى كند.
از حضرت صادق علیه السلام نهى وارد شده است از خوردن تگرگ و در روایت دیگر وارد شده است كه خوردن تگرگ براى دندان نافع است . مصادف روایت كرده است كه شخصى از یاران ما در مكه بیمار شد تا آنكه بحال مرگ افتاد بخدمت حضرت صادق علیه السلام عرض ‍ كردم حال او را فرمود كه اگر من بجاى شما بودم از آب ناودان كعبه باو میخورانیدم پس ما طلب كردیم ، نزد هیچ كسى نیافتیم ناگاه ابرى بلند شد ورعد و برق ظاهر شد و باران آمد قدحى گرفتم واز آن ناودان پر كردم و آوردم بنزد بیمار و از آن آب آشامید و در ساعت شفا یافت .
از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه گمان ندارم طفلى را كه كامش را از آب فرات بردارند مگر آنكه دوست ما اهل بیت باشد و فرمود كه پیوسته دو ناودان از آب بهشت در آن مى ریزد فرمود كه اگر میان من و آب فرات راه بسیار باشد براى شفا بنزد كن مى روم .
در حدیث دیگرفرمود كه اگر نزدیك فرات میبودم دوست میداشتم كه هر صبح و شام بنزد آن بروم .
از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقول است كه اگر اهل كوفه كام فرزندان خود را از آب بردارند هر آینه همه شیعه ما باشند.
از حضرت امام زین العابدین علیه السلام منقول است كه ملكى در هر شب میاید و سه مثقال از مشك بهشت در آب فرات مى ریزد و هیچ نهرى در مشرق و مغرب عالم بركتش زیاده از نهر فرات نیست .
در احادیث بسیار وارشد شده كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم نهى كرد از شفا طلبیدن از آبهاى گرم كه در كوهها میباشد وبوى گوگرد میده و فرمود كه گرمى آنها از گرمى جهنم است .
حضرت امام حسن وامام حسین علیهماالسلام فرمودند كه ولایت و دوستى ما را بر همه آنها عرض كردند هر آب كه قبول كرد شیرین و نیكو شد و هر آب كه قبول نكرد تلخ و شور شد.
حضرت امام محمد باقر علیه السلام كراهت داشتند از آنكه كسى طلب شفا كند از آب تلخ و آبى كه بوى گوگرد از آن شنیده میشود و میفرمود كه حضرت نوح در وقت طوفان آبها را طلبید همه اجابت او كردند بغیر از آب تلخ و آب گوگرد پس نفرین كرد ولعنت كرد هر دو را.
حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود كه آب نیل مصر دلها را مبى میراند.
از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه آب سرد حرارت را فرو مى نشاند و صفرا را ساكن مى كند و طعام را در معده مى گدازد و تب را زایل مى كند و فرمود كه آب جوشانیده براى همه دردى نافع است و بهیچ جهة ضرر ندارد.
حضرت امام موسى علیه السلام فرمود كه خوردن آب سرد لذتش بیشتر است .
حضرت امام رضا علیه السلام فرمود كه آب جوشانیده كه هفت مرتبه بجوشد و از ظرف بظرف دیگر برگردانند تب را زایل میكند وقوت میدهد ساق و قدم را.
از ابن ابى طیفور منقول است كه بخدمت امام موسى علیه السلام رفت آنحضرت را نهى كرد از خوردن آب حضرت فرمود كه خوردن آب بد نیست ،طعام را در معده مى گرداند و غضب را فرو مى نشاند و عقل را زیاد میكند و صفرا را كم مى كند.
شخصى دیگر بخدمت حضرت صادق علیه السلام رفت حضرت خرما تناول فرمودند و آب بعد از آن خوردند گفت اگر آب بعد از خرما نخورید بهتر است حضرت فرمود كه خرما از براى این میخورم كه لذت آب را بیابم .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: فضیلت آب وانواع آن،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic