۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - عمامه بستن

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 29 مهر 1390

عمامه بستن  


عمامه بر سربستن سنت است و با عمامه تحت الحنك بستن سنت است و یكطرف عمامه را از پیش و طرف دیگر را از عقب انداختن بروش سادات مدینه مشرفه سنت است و شیخ شهید علیه الرحمه گفته است كه عمامه ایستاده پیچیدن سنت است .
از حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم منقول است كه عمامه تاج عربان است هرگاه كه عمامه را برطرف كنند خدا عزتشان را برطرف خواهد كرد.
در حدیث حسن از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است كه هر كه عمامه بپیچد بر سر وتحت الحنك نبندد باو دردى برسد كه دوا نداشته باشد پس ملامت نكند مگر خود را.
از حضرت امام رضا علیه السلام منقول است كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم عمامه بر سر بستند و یكطرف عمامه را بطرف پیش ‍ انداختند و دیگرى را بعقب و حضرت جبرئیل نیز چنین كردند.
از حضرت امام محمد باقر علیه السلام منقول است كه ملائكه در روز بدر عمامه هاى سفید در سر داشته و علاقه ها انداخته بودند.
از حضرت صاد منقول است كه حضرت رسالت پناه صلّى اللّه علیه وآله وسلّم بر سرحضرت امیرالمؤ منین علیه السلام عمامه بدست مبارك خود پیچیدند و یك سر عمامه را از پیش رو آویختند و طرف دیگر را بقدر چهار انگشت كوتاه از عقب سر آویختند پس فرمودند كه برو، رفت و فرمودند كه بیا، آمد آنگاه فرمودند كه چنین است واللّه تاجهاى ملائكه . در فقه رضوى علیه السلام مذكور است كه هرگاه عمامه بر سر گذارى این دعا بخوان بِسْمِ اللّهِ اَللّهُمَّ اَرْفَعْ ذِكْرى وَ اَعْلِ شَاءْنى وَ اَعِزَّنى بِعزَّتِكَ وَ اَكْرِمْنى بِكَرَمِكَ بَیْنَ یَدَیْكَ وَبَیْنَ خَلْفِكَ اَللّهُمَّ تَوِّجْنى بِتاجِ الْكَرامَةِ وَ الْعِزّ وَالْقَبُولِ.
در مكارم الاخلاق از كتاب نجات نقل كرده است كه این دعا را بخوان اَللّهُمَّ سَوِّمْنى بِسیماءِ الاْیمانِ وَ تَوّجْنى بِتاجِ الْكَرامةِ وَ قَلِّدْنى حَبْلَ الاِْسْلا مِ وَلا تَخْلَعْ رِبْقَةَ الاْ یم انِ مِنْ عُنُقى وگفته است كه باید عمامه را ایستاده بپیچید.
حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم چند قسم كلاه داشتند كه بر سر میگذاشتند. و كلاههاى دراز كه برطله میگویند وارد شده است كه پوشیدن آنها زى یهودان است . علما گفته اند كه مكروه است .
از بعضى احادیث ظاهر میشود كه پائین كلاه را شكستن و برگردانیدن مكروه است .
از حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم منقول است كه هرگاه كلاههاى ترك دار در میان امت بسیار شود زنا كردن در میان ایشان شایع شود وكلاه ترك دار ظاهرا مانند قاووق و كلاه بكتاشى وامثال آن باشد.
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: عمامه بستن،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic