۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - پوشیدن پنبه و كتان و پشم

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 مهر 1390

پوشیدن پنبه و كتان و پشم


بهترین جامه ها جامه اى است كه از پنبه بافته باشند و بعد از آن كتان است ،و جامه پشمینه را همیشه پوشیدن و لباس خود قرا دادن كراهت دارد، اما گاهى از براى قناعت یا دفع سرما پوشیدن بد نیست . چنانچه بسند معتبر از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقول است كه بپوشید جامه پنبه را كه آن پوشش رسول خدا صلى الله علیه وآله وسلم است و پوشش ما اهلى بیت است . حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم جامه مو و پشم نمى پوشید مگر از براى علتى .
در حدیث معتبر دیگر از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه نباید پوشید جامه مو و پشم مگر از براى عذرى .
در روایت دیگر از حسین بن كثیر منقول است كه حضرت صادق علیه السلام را دیدم كه پیراهن گنده پوشیده و جامه پشمینه بر بالاى آن پیراهن گنده پوشیده ، گفتم فداى تو شوم مردم كراهت دارند از پوشیدن جامه پشمینه ، حضرت فرمود كه : پدرم میپوشید و حضرت امام زین العابدین علیه السلام میپوشید و هرگاه به نماز مى ایستادند گنده ترین جامه ها را مى پوشیدند و ما نیز چنین میكنیم .
از حضرت رسول صلّى اللّه وعلیه وآله وسلّم منقول است كه فرمود: پنج چیز است كه تا مردن ترك نمیكنم ، بر روى زمین با غلامان چیز خوردن ، وبر الاغ جل دار سوار شدن ، بز را بدست خود دوشیدن ، وسلام بر اطفال كردن ، جامه پشمینه پوشیدن .
وجه جمع میان این احادیث آنست كه اگر پوشیدن شال را زى خود قرار دهند، بر آن ممتاز شوند از دیگران مذموم است اما اگر گاهى براى قناعت یا شكستگى یا دفع سرما بپوشند قصور ندارد و مؤ ید این معنى است آنچه در حدیث ابوذر غفارى وارد شده است كه ، حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم فرمود كه در آخرالزمان گروهى بهم رسند كه جامه پشمینه در تابستان و زمستان بپوشند و گمان كند كه ایشان را به این سبب بر دیگران فضلى و زیادتى هست ، آن جماعت را لعنت كنند ملائكه آسمانها و زمینها.
از حضرت امیرالمؤ منین علیه السلام منقول است كه كتان از پوشش پیغمبران است و از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه پوشیدن كتان بدن را فربه میكند، در حدیث دیگر منقول است كه حضرت على بن الحسین علیه السلام جامه خز بهزار درهم یا پانصد درهم میخریدند و در زمستان مى پوشیدند و چون زمستان میگذست میفروختند و قیمتش را تصدّق میفرمودند.
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: پوشیدن پنبه و كتان و پشم،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic