۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - جامه هائیكه حرام است پوشیدن آنها

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 21 مهر 1390


جامه هائیكه حرام است پوشیدن آنها


بدانكه مردان را جامه حریر محض پوشیدن و جامه طاباف پوشیدن حرام است ، و احوط آنست كه عرقچین و كیسه و چیزهائى كه عورت را با آن نتوان پوشید هم از حریر نباشد. و باز احوط آنست كه اجزاى جامه مانند سجاف ، حریر نباشد. وبهتر آنست كه چیزى كه با ابریشم مخلوط كنند یا پشم یا كتان یا ریسمان باشد و اولى آنست كه بقدر ده یك یا زیاده باشد و اگر مجموع تار یا مجموع پود غیرحریر باشد، بهتر خواهد بود. و باید كه پوست حیوان مرده نباشد هرچند كه دباغى كرده باشند بنا بر اشهر بین الاصحاب ، پوست حیوانى چند كه قابل تذكیه نیست نباشد، در نماز باید كه پوست و پشم و مو وشاخ و دندان و سایر اجزاى حیوانى كه گوشتشان حرام است نباشد، در سمور و سنجاب و خزى كه الحال معروف است خلاف است و احوط اجتباب است اگر چه اظهر در خزى و سنجاب آنست كه نماز در آنها جایز است و بهتر آنستكه در جامه اى كه در زیر آن جامه ها یا در بالاى آنها پوشیده باشند نماز نكنند، مبادا موئى چسبیده باشد. و بهتر آنست كه ولى ، اطفال غیربالغ را نیز منع نماید از پوشیدن حریر و طلا.
بسند معتبر منقول است كه حضرت رسول صلّى اللّه علیه وآله وسلّم بحضرت امیرالمؤ منین علیه السلام فرمود كه : یا على انگشتر طلا در دست مكن كه زینت تست در بهشت ، جامه حریر مپوش كه آن پوشش تست در بهشت .
در حدیث دیگر فرمود كه : جامه حریر مپوش كه حق تعالى بسبب این در قیامت پوستت را بآتش میسوزاند.
از حضرت صادق علیه السلام پرسیدند كه جایز است مرد را كه اهل خود را بطلا زینت كند؟ گفت : بلى زنان و كنیزان را اما پسران رانه .
در حدیث دیگر وارد است كه ، آن حضرت فرمود: كه پدرم امام محمد باقر علیه السلام فرزندان و زنان خود را بزیور طلا و نقره زینت میفرمود، و باكى نیست و ممكن است كه مراد از فرزندان دختران باشند واحتمال دارد كه شامل پسران نابالغ هم باشد و احوط اجتنابست .
طبقه بندی: آداب و سنتهای اخلاق اسلامی «برگرفته از کتاب حلیة المتقین»، 
برچسب ها: جامه هائیكه حرام است پوشیدن آنها،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic