۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩ - شیطان پرستی وپیدایش آن در موسیقی متال وجنبش عظیم بلك متال

فال

کلیپ موبایل

قالب وبلاگ

اس ام اس عاشقانه

۩۞۩ آتش ب اختیار ۩۞۩
ما سرباز لشکر عشق سید خامنه ایم ...

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت


بلك متال در نروژ از زمانی پدید آمد كه نئو وایكینگ های نروژ در جستجوی راه‌و وسیله‌ای برای نابود كردن مسیحیت در نــــروژ و بعد در تمام دنیا بودند و در این راه‌انسانهای بسیاری را كشتند و كلیساهای زیادی را آتش زدند و بلك متال را تا نهــایت نواختند که شاید خدای تاریك پاگانها باز گردد.

بازدیدكنندگان و توریست‌ها از نروژ به عنوان كشور حماسه ها و افسانه ها یاد می كنند. پایتخت این كشور هم‌اسلو است كه در مركز این شهر همه چیز از خانه های سنگی زیبا تا معتادان و گدایان با قیافه های مختلف دیده می شود.

در یكی از همین خانه های مركز این شهر و در یك اتاق شش ضلعی گروهmayhem

به عنوان اولین گروه بلك متال نروژ شكل گرفت. در این اتاق فرشهای بسیار كثیف در زیر پا، صلیب های شكسته نازی بالای سر به همراه صلیب های‌برعكس و شمشیر وایكینگ ها كه به در و دیوار آویزان شده دیده می شود.


Hell hammer


در حال حاضر تنها عضو باقی مانده از تركیب تشكیل دهنده گروه است. پایه و اساس این موسیقی در نروژ دراوایل دهه هشتاد شكل گرفت. اعضای این گروه در همان خانه زندگی می كردند كه اطرافیان از این خانه به عنوان خانه ای شیطانی یاد می کنند.

Hell hammer می گوید: “وقتی برای خرید به مغازه ای می رفتیم پیر زن ها به محض دیدن ما فرار می‌كردند و به نوه ها و بچه هایشان می گفتند: اینجا محل زندگی شیطان است."

گروه مشغول تمرین و كار بود كه dead خواننده گروه مغز خود را با شات گان متلاشی كرد و اعضای گروه جنازه او را همان طور در حیاط خانه رها كردند تا جسد dead خوراک پرندگان شود.

Hell hammer می گوید: “این كار dead مرا متعجب نكرد چون او واقعا دیوانه بود و همیشه هم از قلعه های عجیب نروژ صحبت می كرد" Hell hammerو euronymous گیتاریست گروه اولین كسانی بودند كه جنازه dead را دیدند و اورانیموس می گوید: ما وقتی جنازه او را دیدیم كه مغز او روی زمین ریخته و خونش به دیوار ها پاشیده شده بود.

Hell hammer می گوید: ” اورانیموس قسمتی از مغز او را برداشت و با فلفل و سبزی پخت و خورد." Hell hammer اولین كسی بود كه لباس این چنینی بلك متال را مد كرد. چكمه های بلند، لباس جین، ژاكت های چرمی سیاه به همراه پنتاگرامی كه به گردنبندی كه از استخوان جمجمه dead ساخته شده بود اولین تریپ گروه بلک متال بود.

بلك متال همیشه موسیقی ترسناكی بوده و حتی گروههای انگلیسی مثل venom خود را به عنوان یك گروه شیطانی مطرح كرد و خود را طبق قوانین شیطان پرستی وفق دادند. اما وقتی كه بلك متال به نروژ رفت تغییراتی اساسی در آن شكل گرفت و جنگی عظیمی كه بر علیه مسیحیت با این موسیقی شكل گرفته و پیوند خورده نماد پیدا كرد. از گروههای دیگری كه بعد از mayhem به این نهضت پیوستند می توان به dark throne ، immortal ، burzum ، marduk و emperor اشاره كرد كه در ابتدا به صورت زیرزمینی تشكیل شده و رشد كردند. در همین زمان euonymus شركت DSP را شكل داد . او به نوعی رهبر این نهضت محسوب می شد.

Hell hammer در مورد او می گوید: ” او احساسات نداشت. ترحم نداشت و همیشه هم می گفت كه این نوع زندگی برایش لذت بخش است .این شركت در زیر زمین همان خانه محل تمرین گروه تشكیل شد. این زیر زمین مثل سیاه چال های قدیم تاریك و نمناك بود و با شمع روشن می شد.

افراد بسیاری پس از آمدن به این مكان و خروج از آن كفن به تن می كردند و در اوج نشئـگی حاصل از موادمخدر به خودزنی با چاقو و شیشه شكسته می پرداختند و با اسپری بر روی دیوار عبارت 666 را می نوشتند.

Hell hammerمردمی كه با تفنگ به خود یا دیوار شلیك می‌كردند و حتی كسی كه با پتك به مغز خود كوبید را به یاد می آورد یا حتی اورانیموس كه‌یك روز آنقدر خود‌را با زنجیر زد تا بیهوش شد. در حدود سال 1990 بود كه بلك متال در حال پیشرفت بود و در این زمان گروه سازش ناپذیر marduk پایه ریزی شد و با اولین آلبوم خود یعنی me Jesus دری جدید را بر روی بلك متال و مبارزه با مسیحیت باز كرد. Samoth گیتاریست بزرگی كه از اعضای تشكیل دهنده emperorاست و سابقه همكاری باburzum ، satyricon و … را دارد می گوید : ” ما همیشه خشم و نفرت خود را نسبت به مسیح اعلام خواهیم كرد و خواهید دید كه چگونه ادیان وایكینگ ها باز‌خواهد گشت ."

نقطه اشتراكی كه در بین گروههای آن موقع بلك متال دیده می شد‌این بود كه همه آنها نفرتی خاص نسبت به مسیحیت داشتند. در این زمان آتش زدن كلیسا ها به وسیله كسانی كه خود را سربازان اودین می نامیدند می شد.

از پیشگامان این كارمی توان به varg vikerness یا همان count grishnackh اشاره كرد. از كلیسا های معروفی كه ورگ آتش زد fantoft را نام می برد كه از آثار باستـــانی نروژ است . از دیگر كلیساهای معروف kolmen kolen است كه samoth آتش زد كه این كلیسا كلیسای خانوادگی پادشاه هارالد پنجم بوده Samoth در ابتدا با كمك ورگ كلیســـای fantoft را آتش زد و بعد از آتش زدن كلیسای kolmen كلیسای skjold را هم به آتش كشید. او می گوید : ” دركوچكی در زیر محراب كلیسا وجود داشت و من هم چند گالن گازوئیل روی آن ریختم و كبریت زدم و فرار كردم ."

ورگ هم از اعضای اصلی این جنبش بود كه اغلب لباسهای‌وایكینگ ها را می پوشید و در ایدئولوژی اش بسیار حساس و سخت گیر در عین حال‌احساساتی بود ( این نكته در آهنگهای بارزام چه با كلام و چه بدون كلام كاملا مشهود است و همیشه حتی در تند ترین آهنگهای او نغمه ای غمناك شنیده می شود ). ورگ از معتقدان شدید به مبارزه با مسیحیان از طریق آتش زدن كلیسا بود. او با بنزین كلیسای fantoft را آتش زد و بلافاصله به میان آتش رفت و روی دیوار كلیسا ادرار كرد. بعد از این جریان اورانیموس ادعا كرد كه ورگ این كار را برای مشهور شدن كرده و تقریبا دو ماه بعد از این جریان بود كه ورگ اورانیموس را كشت و به قصد توهین به دادگاه موهایش را بافت و دائما در دادگاه می خندید.

نظر مشترك اعضای بلك متال این است كه مسیحیت در سال 995 بعد از میلاد توسط olaf tryggvason به نروژ آمد كه آنها با آمدنشان طلا و نقره مردم را به غارت بردند و برای اجرای قدرتشان دین جدید را به مردم نروژ خوراندند و قلعه های پاگانها را آتش زدند و مردم را سر دو راهی مسیح یا مرگ قرار دادند. اصلاحات مارتین لوتركینگ در سال 1537 مانند قبل آنچنان خونین نبود، ولی به همان اندازه بی قانون بود. لوتركینگ زبان آلمانی را با نروژی مخلوط كرد. با اصلاحات لوتركینگ تجاوز و دزدی در نروژ افزایش پیدا كرد و مبلغان تبلیغ می‌كردند كه با مسیحی شدن به خدا نزدیک می شوند.

Trond viggo torgersson عضو هیئت كودكان نروژ می گوید : ” شیطان پرستها خواهان پایان دادن به این دوروئی معنوی مردم هستند”. در این زمان نروژ بسیار ضعیف است و هر روز زندگی سخت تر می شود Torgersson امیدوار است كه این آتش باعث بیدار شدن افكار خفته مردم شود. وقتی از اسقف andriass artfloat در این زمینه سوال می شود با عصبانیت می گوید : ” این مسایل واقعا نمی تواند دین ما را خدشه دار كند و این قدر ضعیف هستند كه ما حتی به مبارزه با آنان فکر نمی کنیم ".

پروفسور tormod engelsviken می گوید : ” الان در زمانی شبیه قرون وسطی هستیم و این بار پاگان ها در مقابل مسیحیان قرار گرفته اند كه‌هردو طرف در عقایدشان بسیار دقیق هستند. ” او اعتقاد دارد نروژیان دینی روحانی و واقعی می خواهند و می گوید : ” این حركت و جنبش پاگان ها نوعی خون خواهی و انتقام از خشونت مسیحیان است. شما باید به یاد بیاورید وایكینگ ها در زمان آمدن مسیحیت ساكت بودند و به مرور زمان از بین رفتند ولی الان نوبت نئو وایكینگ است".

Nebelhexa خانمی كه از اساتید دانشگاه در نروژ بود عضوی دیگر از این جنبش است كه بسیار زود جادوی سیاه را یاد گرفت و به یكی از اعضای معتبر كلیسای شیطان تبدیل شد. او موهایی قرمز داشت و سرانجام كلیسای شیطان را ترك كرد و با samoth به همراه گروه emperor در تور اروپا برای cradle of filth شركت داشت آشنا شد و با او ازدواج كرد. در نیمه شب سال نو همان سال samoth و nebelhexa از كوهی برفی در نزدیكی خانه شان بالا رفتند و در جایی در میان درختان samoth به رسم شیطان پرستها سینه های nebelhexa را برید و خون آن را روی برف ریخت و با هم همقسم شدند كه تا عوض شدن دین نروژ از مبارزه دست نكشند Nebelhexa وsamoth به همراه varg برای آتش زدن كلیسایــی رفتند و پس از آتش زدن آن samoth در میان آتش گیـــر كرد و varg او را نجات داد.

nebelhexa در مورد ورگ می گوید : ” او انسانی استثنائیست و در همه چیز استعداد دارد و برای رسیدن به هدف همه كاری می كند او همیشه به samoth می گفت باید تمام کلیساها را آتش زد.

Faust درامر سابق و از اعضای تشكیل دهنده emperor از دیگر اشخاص معروف این جنبش است كه به جرم كشتن یك كشیش و آتش زدن كلیسا به 14 سال حبس محكوم شد . در آگوست 1992 وقتی faust از پارك المپیك بازدید می‌كردكشیشی را دید و با او دوستانه مشغول به صحبت شد و با هم قدم زنان به میان جنگل رفتند و در این جنگل faust گردن كشیش را با چاقو برید و جنازه او را رها كرد و فراركرد. دو روز بعد از این جریان faust به همراه varg و euronymous برای آتش زدن كلیسایی به نزدیكی همان پارك رفتند و faust داخل رفت و بمب دستی كه ساخته بود در محراب كار گذاشت و انجیل و كتاب دعای مذهبی را هم روی آن گذاشت و كمی گازوئیل در نزدیكی آن ریخت و همه با هم به سوی كوه فرار كردند تا شاهد انفجار كلیسا باشند. بعد از این واقعه بود كه faust دستگیر و به 14 سال حبس محكوم شد. تاثیر جنبش بلك متال و ضد مسیحیت و شیطان پرستی نه تنها در نروژ بود بلكه به دیگر قسمتهای دنیا هم كشیده شد و برای مثال از گروههایی كه در دیگر نقاط دنیا دراین زمینه تشكیل شدند به گروههای deicide ، six feet under و cannibal corpse در آمریكا، opera IX در ایتالیا ، kataklysm در كانادا می‌توان اشاره کرد.
طبقه بندی: فرقه های ضاله (شیطان پرستی،وهابیت و بهائیت و ...)، 
برچسب ها: شیطان پرستی وپیدایش آن در موسیقی متال وجنبش عظیم بلك متال،
ارسال توسط سرباز فدایی ولایت
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدام یك از موضوعات این وبلاگ را بیشتر می پسندید ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
محبوبیت در گوگل

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic